نماینده ولی فقیه در استان یزد:
نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه شور حسینی در وجود مردم یزد نهادینه شده گفت: «حسینیه ایران» به حق شایسته یزد و مردم آن است.
کد خبر: ۷۷۹۳۴۵
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲ 12 September 2019

آیت‌الله محمدرضا ناصری‌یزدی در مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران اجلاس پیرغلامان یزد با اشاره به اینکه انتخاب نام حسینیه ایران برای یزد انتخابی است که حتی می‌توان گفت از سوی امام حسین(ع) بوده اظهار داشت: واقعا همه می‌بینند که عشق امام حسین(ع) شبانه‌روز در وجود مردم یزد چه شوری ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: نکته بسیار مهم این است که این شور ظاهری نیست و در باطن تمام مردم یزد عشق به امام حسین(ع) به گونه‌ای است که در تمام ساعات شبانه روز عاشقان امام حسین(ع) در تکاپو برای برگزاری مراسم‌های آن حضرت در یزد هستند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: برای اجلاس پیرغلامان با توجه به حجم بسیار بالای کار و تعداد زیاد میهمانان نگرانی بسیار زیادی داشتم و مدام از نوع برگزاری مراسم و روند اجرایی آن سئوال می‌کردم.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: این که خیران به هیچ عنوان نگذاشتند دولت در امور اجرایی این اجلاسیه هزینه کند و تمام مخارج را خودشان پرداختند کردند موضوعی است که واقعا نشان دهنده حقیقت عشق به امام حسین(ع) در وجود مردم است.

امام جمعه یزد تصریح کرد: ما از این نکته باید استفاده کنیم که نیت‌هایمان خالصانه باشد و کار برای خدا انجام دهیم، همه کارهای ما حل می‌شود و اروپا و آمریکا که هیچ، اگر تمام دنیا بخواهند این نظام حسینی را شکست دهند نمی‌توانند.

وی افزود: این موضوع در طول تاریخ بشریت وجود داشته که باطل در زمان‌هایی جولان می‌دهد ولی همیشه حق پیروز بوده و باطل راهی به غیر از شکست پیش روی خود ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد به حضور بسیار باشکوه مردم ایران و جهان در مراسم‌های شیرخوارگان اشاره کرد و افزود: این واقعا زمینه‌سازی است که خدا خودش برای ظهور امام زمان(عج) ایجاد کرده و کم‌کم حضرت علی اصغر(ع) کل جهان را بیدار می‌کند.

ناصری‌یزدی با بیان اینکه اربعین حسینی و پیاده‌روی آن هم بحثی که خدای متعال به وسیله آن در حال پیاده کردن زمینه‌هایی برای ظهور آن حضرت است تصریح کرد: اینها همه نشانه‌هایی است که خداوند برای پیروزی حق بر باطل قرار داده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان یزد ادامه داد: الحمدالله در اجلاسیه بین‌المللی پیرغلامان حسینی همه بودند و با عشق و علاقه کار کردند، این واقعا بسیار ارزشمند است.

محمدعلی طالبی استاندار یزد هم در این مراسم با تسلیت ایام سوگواری حضرت امام حسین علیه‌السلام، گفت: با برگزاری شایسته هفدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان و خادمان حسینی، باید به این امر ایمان بیاوریم که وقتی اراده جمعی برای حرکت در مسیر تقویت ارزش‌های دینی شکل می گیرد، بدون تردید همه مشکلات برطرف می‌شود و ‌مسیر همواری فراروی ما قرار می گیرد.

وی ادامه داد: با اینکه تیم مدیریت فعلی استانداری نقشی در کسب میزبانی این اجلاس نداشت ‌و در ابتدا تردیدهایی برای برگزاری این اجلاس با این حجم فعالیت‌ها و کیفیتی که مدنظر ما بود، وجود داشت اما زمانیکه اراده کردیم همایشی درجه یک و در شأن نام یزد به عنوان حسینیه ایران و پیرغلامان و خادمان حسینی برگزار شود از آن لحظه عنایت حضرت امام حسین علیه السلام بود که همه کارها را پیش برد و در شب اختتامیه این اجلاس پیرغلامان و خادمان حسینی فراوانی آمدند و از میزبانی شایسته استان یزد تشکر و قدردانی کردند که این همه ابراز لطف و محبت برای من جای افتخار فراوان دارد.

رئیس هفدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان و خادمان حسینی افزود: برای برگزاری این اجلاس همه خط‌کشی‌ها و آن چیزی که می‌توانست ما را از هم جدا کند، کنار رفت و اتحاد و انسجام بی‌نظیری را در استان شاهد بودیم و این تجربه ‌که ظرفیت بالایی در استان یزد برای برگزاری برنامه هایی با این حجم، تعداد شرکت کنندگان ‌بالا و مکان های متعدد برگزاری اجلاس وجود دارد، به دست آمد.

طالبی خاطرنشان کرد: باید از فضای همدلی، همکاری ‌و صمیمیت موجود در برگزاری این اجلاس برای پیشبرد برنامه‌ها و اهداف توسعه‌ استان استفاده کنیم.

استاندار یزد با اشاره به اینکه این ایام به نام حضرت امام حسین(‌ع) ‌است، ‌گفت: هر روز ما باید آمیخته به نام حضرت اباعبدالله و مردم باشد و لازم است در جهت خدمت به مردم این انسجام و وحدت را حفظ کنیم و تقویت نماییم.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار