امام جمعه اهل سنت کردستان:
امام جمعه اهل سنت کردستان در ارتباط با اهل سنت و دیدگاه آنها نسبت به خاندان پیامبر(ص) اظهار داشت: دیدگاه ما پیروان شافعی این است که اگر کسی در نماز به اهل بیت پیامبر درود نفرستد نمازش جایز نیست.
کد خبر: ۷۷۵۹۰۷
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳ 29 August 2019

به گزارش تابناک یزد، ماموستا دکتر عبدالسلام امامی در نشست علمی آموزشی بین المللی پیرغلامان حسینی که در بیت العباس یزد برگزار شد؛ در ارتباط با اهل سنت و دیدگاه آنها نسبت به خاندان پیامبر(ص) اظهار داشت: دیدگاه ما پیروان شافعی این است که اگر کسی در نماز به اهل بیت پیامبر درود نفرستد نمازش جایز نیست.

وی خاطرنشان کرد: شافعی در زمانی که گفتن یک کلمه در مورد اهل بیت پیامبر مساوی با زندان و شکنجه بود، اشعار بسیار خوبی در ارتباط با اهل بیت(ع) سروده و سعدی هم در ارتباط با این محبت به شکل بسیار خوبی موضوع را بیان کرده است.

به گفته امام جمعه اهل سنت کردستان، در کتاب‌های اهل سنت هم روایت‌های فراوانی در ارتباط با بزرگواری امام حسین(ع) از پیامبر(ص) نقل شده است که یکی از این احادیث این است که حسن و حسین سید و آقای جوانان اهل بهشت هستند.

وی اضافه کرد: اگر حضرت ابراهیم(ع) قربانی خود را آورد، پیامبر و امام حسین(ع) هم قربانی پیامبر و اهل بیت در راه خداوند هستند و این امام از ارزش بسیار بالایی برخوردار هستند.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار