مدیرکل مدیریت بحران استان یزد:
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد گفت: نباید بی‌تدبیری برخی مسؤولین در رشد ساخت‌وسازهای غیرمجاز، تجاوز به حریم جاده و رودخانه‌ها، نابودی جنگل‌ها و ... را به حساب قسمت و تقدیر گذاشت.
کد خبر: ۷۶۷۳۴۴
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹ 30 July 2019

به گزارش تابناک یزد؛ محمود شاکری شمسی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران ابرکوه اظهار کرد: ما معمولاً در مواقع بحرانی، با بحران مدیریت مواجه می‌شویم، درحالی‌که باید مدیریت بحران را جدی گرفته و بپذیریم که کشور ما کشور بحران‌های طبیعی و غیرطبیعی است.

شاکری شمسی افزود: ایران کشور چهارم دنیا در بخش مخاطرات طبیعی است. 90 درصد از سرزمین ایران در معرض خطر زلزله قرار داشته و 75 درصد از مراکز جمعیتی کشور در معرض سیل است. لذا باید بحران‌های احتمالی پیش رو را از همین‌الان مدیریت کرد نه بعد از وقوع حادثه.

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد تأکید کرد: نباید بی‌تدبیری برخی مسؤولین را در رشد ساخت‌وسازهای غیرمجاز، تجاوز به حریم جاده و رودخانه‌ها، نابودی جنگل‌ها و ... و دست‌کاری‌های بشر در طبیعت را به حساب قسمت و تقدیر گذاشت.

 وی با بیان اینکه مسؤولین به عنوان وکلای ملت باید به‌خوبی وظیفه خود را انجام دهند، گفت: مدیریت بحران نیازمند علم و تخصص است و ما حتی برای اعلام بحران و درخواست کمک نیز باید تخصصی برخورد کنیم. از سوی دیگر مردم که نقش اصلی را در مدیریت بحران دارند، باید با آموزش‌های لازم آمادگی برای مقابله با بحران را داشته باشند.

این مقام مسؤول ادامه داد: باید از بحران‌هایی که تا به حال اتفاق افتاده و هزینه‌های بسیار سنگینی را هم بر کشور تحمیل کرده است، درست گرفت و تجربه به دست آورد.

شاکری شمسی با اشاره به اینکه ابرکوه در معرض بحران‌های سیل، خشک‌سالی، سرمازدگی، فرو چاله و تصادفات جاده‌ای قرار دارد، ابراز کرد: در مانورها باید نقاط قوت و ضعف شناسایی و آسیب‌شناسی صورت گیرد. ضمن اینکه نیروهای مردمی باید تحت آموزش قرار گیرند تا در مواقع بحران بتوانند همیار تیم‌های اقدام کننده باشند.

وی که از نزدیک شاهد اجرای مانور اطفاء حریق شهرستان بوده و در ادامه از بحران فرو چاله‌های شهرستان نیز بازدید کرده بود، به بیان نقاط ضعف و قوت مانور مذکور پرداخت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار