امام جمعه یزد تأکید کرد:
امام جمعه یزد با تاکید بر ضرورت مصرف زکات برای محرومان گفت: زمینه پرداخت الکترونیک زکات فطره در یزد فراهم شود.
کد خبر: ۷۴۷۳۱۰
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸ 22 May 2019

آیت‌الله «محمدرضا ناصری یزدی» در جلسه شورای زکات استان با اشاره به این‌که در بحث پرداخت زکات فطریه علاوه بر بحث صندوق‌های فیزیکی، باید پرداخت به صورت الکترونیکی را مورد توجه قرار داد اظهار کرد: در صورتی که بتوان زیرساخت‌های این موضوع را به درستی انجام داد، زمینه‌ای فراهم می‌شود که مردم همان شب عید زکات خود را پرداخت نمایند.

وی افزود: در این راستا باید توجه ویژه‌ای به بحث امنیت سیستم و در نظر گرفتن راهکارهایی برای جلوگیری از کلاهبرداری سودجویان از مردم انجام شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر این‌که صندوق‌ها نباید به صورت کامل حذف شوند گفت: در صورتی که این سیستم به درستی انجام شود و مردم هم از آن اطلاع کافی داشته باشند، تعداد صندوق‌ها تا کمتر از نصف هم می‌رسد.

ناصری یزدی ادامه داد: در کنار صندوق‌ها هم اگر روحانیون و یا افرادی که آشنایی کامل به مسائل دینی دارند حضور داشته باشند، می‌توانند مسائلی دینی مرتبط با زکات و برخی مسائل مربوطه را به مراجعه کنندگانی که سوال دارند پاسخ دهند.

امام جمعه یزد در پایان با تاکید بر این‌که مصارف زکات به ویژه زکات مستحبی باید برای رفع مشکلات فقرا انجام شود تصریح کرد: اولویت اصلی به ویژه در شرایط فعلی که وضعیت اقتصادی مردم خوب نیست باید زکات در مواردی که معیشت مردم و مشکلات مالی آنها را برطرف می‌کند هزینه کرد.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار