ساختمان جدید کتابخانه ایثار نجف‌آباد شهر حميديا تا شهريورماه امسال برای بهره‌برداری و تجهیز در قالب قرارداد حق انتفاع 40 ساله به اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان يزد واگذار می‌شود.
کد خبر: ۷۴۵۰۳۷
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۹ 15 May 2019

«رقیه دوست فاطمی‌ها» مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان يزد در نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر حمیدیا، همراهی شهرداری و شورای اسلامی شهر حمیدیا با برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد را ستود و گفت: در سال‌های اخیر شهرداری و شورای شهر حمیدیا، علاوه بر حمایت‌های خود از برنامه‌های نهاد، در بحث پرداخت سهم نیم‌ درصد کتابخانه‌ها نیز بسیار چشمگیر و فراتر از تکلیف قانونی خود عمل کرده‌اند.

وی حمایت از توسعه و تجهیز کتابخانه‌ها توسط مسئولان شهر حمیدیا را ناشی از نگاه ویژه آنان به مقوله کتاب و کتابخوانی دانست و گفت: در سال‌های اخیر اقدامات مثبتی برای جذابیت هر چه بیشتر کتابخانه حضرت زهرا(س) صورت گرفته و در ادامه این روند نیز ساخت فضای جدید و مناسب برای کتابخانه ایثار به دلپذیری فضاهای کتابخانه‌ای در شهر حمیدیا کمک خواهد کرد.

دوست فاطمی‌ها با اشاره به آغاز روند اجرایی نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در استان، ابراز امیدواری کرد كه مردم فرهنگ‌دوست شهر حمیدیا نیز همچون سال‌های گذشته حضور چشمگیری در این دوره از جشنواره داشته باشند.

«محمدحسین پاکدل» بخشدار جدید بخش مرکزی یزد و ريیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر حمیدیا نیز در سخنانی کوتاه ضمن تقدیر از اقدامات مثبتی که در حوزه کتابخانه‌های عمومی در شهر حمیدیا صورت گرفته است، تصریح کرد: باید تلاش کنیم برنامه‌های فرهنگی در روستاهای بخش مرکزی یزد بر پایه باورها و سنت‌های بومی مردم این مناطق توسعه یابد تا شاهد اقبال مردم و به ویژه جوانان روستاها به فعالیت‌های زیرساختی فرهنگی باشیم.

وی افزود: در این میان، فعالیت‌های کتابخانه‌محور به صورت ویژه می‌تواند به توسعه فرهنگی روستاها کمک کند و بر این باور هستیم کتابخانه، قلب فرهنگی روستا است.

«محمد مرزبان» شهردار حمیدیا نیز در این جلسه با ابراز خرسندی از تعامل ویژه مجموعه شهرداری و شورای شهر حمیدیا با کتابخانه‌های عمومی برای رشد و توسعه فیزیکی کتابخانه‌ها در سال‌های اخیر، اظهار كرد: در خصوص ساختمان جدید کتابخانه ایثار، تلاش شهرداری بر این بود تا طرح در حداکثر زمان ممکن و با دقت و ظرافت پیش برود که با همت پیمانکار طرح، این امر محقق شد.

وی ادامه داد: ساختمان جدید این کتابخانه در زمینی به مساحت 450 مترمربع و با 300 مترمربع زیربنا در کنار فضای پارک عسکری نجف‌آباد ايجاد شده است و پس از تکمیل، برای بهره‌برداری و تجهیز در قالب قرارداد حق انتفاع 40 ساله، به اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان واگذار می‌شود.

«سیدحبیب دشتی» ريیس شورای اسلامی شهر حمیدیا نیز از عزم جدی مسئولان این شهر برای پیشرفت و اعتلای کتابخانه‌ها گفت و خاطرنشان کرد: مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر حمیدیا برای پیشبرد اهداف کتابخانه‌ها، آماده همه‌گونه همکاری و همراهی است.

وی در پاسخ به درخواست ريیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد برای تأمین منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برای استفاده در دو کتابخانه شهر، قول داد كه بخشی از منابع این جشنواره توسط بودجه‌های فرهنگی شورا تأمین شود و در اختیار علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در حمیدیا قرار گیرد.

«محسن رفیعی» ريیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد هم در ابتدای این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت‌های دو کتابخانه عمومی شهر حمیدیا، تصریح کرد: از جمله اتفاقات مثبتی که در در اواخر سال گذشته در شهر حمیدیا و به طور مشخص در محله نجف‌آباد شاهد آن بودیم، آغاز ساخت ساختمان جدید کتابخانه ایثار بود که به همت شورای اسلامی و شهرداری حمیدیا، این ساختمان در مدت سه ماه ايجاد شده و مراحل پایانی طرح در حال اجرا است.

وی افزود: امیدواریم پس از تکمیل فیزیکی بنا و تجهیز کامل طرح، ساختمان جدید کتابخانه ایثار نجف‌آباد در شهریورماه سال جاری افتتاح شود.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار