یک خانواده ایرانگرد چهار نفری در دویست و چهلمین روز سفرشان به مناطق مختلف ایران از جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر تاریخی یزد که 200 هکتار از 750 هکتار بافت قدیم آن در یونسکو ثبت شد، دیدن کردند.
کد خبر: ۷۴۴۰۶۷
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵ 13 May 2019

اعضای این خانواده اصفهانی قصد دارند در 400 روز سفر از مناطق مختلف گردشگری ایران دیدن کنند.
آنها امروز یکشنبه با حضور در بافت تاریخی یزد از مسجد جامع، باغ دولت آباد، آتشکده زرتشتیان، میدان امیرچخماق و زندان اسکندر بازدید و تصاویر و اطلاعات مربوط به این مکان ها را جمع آوری کردند.
خودرویی که این خانواده با آن سفر می ‌کنند از امکانات رفاهی مانند تختخواب، یخچال، حمام، دستشویی و ظرفشویی برخوردار است.
فریبا لطیفی که به همراه همسر و فرزندان 2 و 10 ساله خود در سفر است، هدف از این بازدیدها را توسعه فرهنگ گردشگری و معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری عنوان کرد و یادآور شد: پس آن با عزیمت به کشورهای اروپایی،به عنوان سفیر فرهنگی ایران علاوه بر معرفی جاذیه های گردشگری، امنیت موجود در کشور را به آنان یادآوری خواهند کرد.
لطیفی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از میهمان نوازی مردم مناطق مختلف کشور از جمله یزد قدردانی کرد و یادآور شد: تاکنون از جاذبه های گردشگری و تاریخی استان های قزوین، زنجان، آذربایجان شرقی، اردبیل، مازندران، گلستان، گیلان، خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، خوزستان و فارس دیدن کردند و پس از حضور در 10 شهرستان یزد، ظرف چند روز آینده به کرمان عزیمت می کند.
استان یزد با یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت در مرکز جغرافیایی ایران قرار دارد و دارای 2 هزار و 270 هکتار بافت تاریخی و 6 هزار و 500 اثر تاریخی و فرهنگی است که از این تعداد تاکنون، یک هزار و 850 اثر به ثبت ملی رسیده است.
با توجه به غنای یزد از لحاظ بناهای تاریخی، فرهنگی تاکنون پنج اثر استان شامل 200 هکتار بافت تاریخی یزد، باغ های دولت آباد یزد و پهلوان پور مهریز و قنات های زارچ و حسن آباد در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.
یزد نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان، در کنار استان های فارس و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران، مقصد اول گردشگران خارجی و اروپایی است.
به گونه ای که استقبال از این شهر تا پنج برابر افزایش یافت و همین امر گردشگری را محور توسعه استان قرار داد.
گذشته از سفر گردشگران خارجی، صدها هزار گردشگر داخلی سال گذشته از بناهای تاریخی، فرهنگی و چشم اندازهای طبیعی، عرصه های بیابانی و کویری استان دیدن کردند.
استان یزد با داشتن 40 رشته صنایع دستی پویا، افزون بر سه هزار هنرمند فعال در این بخش دارد.
یزد با عناوینی همچون شهر بادگیرها، دارالعباده، حسینیه ایران، دوچرخه ها، شیرینی، قنات، قنوت و قناعت و آفتاب شناخته می شود.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار