رئیس جهاد کشاورزی بافق خبر داد:
رئیس جهاد کشاورزی بافق گفت: صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی تسهیلاتی با نرخ قرض الحسنه به کشاورزان ارائه می‌دهد.
کد خبر: ۷۳۵۵۲۷
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹ 17 April 2019

حمید عسکری رئیس جهاد کشاورزی بافق از تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی بافق خبر داد و گفت: مطابق با ماده ۱۲ قانون تشکیل وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر تشکیل صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی تفاهم نامه ای به امضاء رسید تا تشکیل صندوق شهرستان به مرحله اجرایی برسد.

وی افزود: بافق اولین شهرستان در استان است که با پیگیری‌های انجام شده طرح تاسیس صندوق شهرستان را سال ۹۶ تهیه و در سال ۹۷ به تصویب رساند ودر حال حاضر به مرحله اجرایی در آمده است.

رئیس جهاد کشاورزی بافق تصریح کرد: این صندوق پس از انجام مراحل تشکیل و عضوگیری می‌تواند تسهیلات با نرخ قرض الحسنه به کشاورزان پرداخت نماید.

عسکری آینده خوبی را برای بخش کشاورزی و کشاورزان پیش بینی کرد و تشکیل این صندوق را باعث رونق بخشیدن و پویایی بخش کشاورزی دانست.

وی با بیان اینکه سهم آورده کشاورزان در این صندوق حداقل ۵۱ درصد و سهم دولت حداکثر ۴۹ درصد می‌باشد بیان کرد:جهت افزایش میزان سهم دولت مبلغ ۱۲میلیارد و ۴۴۶میلیون ریال از محل اعتبارات کمک‌های فنی و اعتباری سال ۹۶ ،شاخص‌های توسعه اقتصادی، به صندوق اختصاص یافته است.

رئیس جهاد کشاورزی بافق با اشاره به فعالیت‌های صندوق توسعه شهرستان گفت: دریافت کمک‌های مالی و اعتباری و هر گونه تسهیلات از دولت، بانک‌ها، سایر شرکت‌ها و موسسات داخلی و خارجی، جذب هر گونه کمک بلاعوض از دولت و موسسات داخلی و خارجی، جذب منابع مالی از تولید کنندگان به منظور افزایش سرمایه و تامین نقدینگی به منظور تهیه نهاده‌های مورد نیاز تولید کنندگان از منابع داخلی و خارجی از فعالیت‌های این صندوق است.

عسکری افزود: تامین نقدینگی جهت ایجاد بازار‌های مالی و عرضه مستقیم تولیدات به منظور ایجاد ثبات قیمت و تنظیم بازار، تامین نقدینگی جهت تجهیز و نوسازی واحد‌های تولیدی و افزایش بهره وری، بازاریابی به منظور عرضه محصولات در بازار‌های هدف داخلی و خارجی، مشارکت در تهیه و اجرای طرح‌های تحقیقاتی و اعطای تسهیلات قرض الحسنه و انجام حمایت‌های مالی از تولید کنندگان سهامدار صندوق از دیگر برنامه‌های این صندوق است.

وی از حمایت‌های بی دریغ فرماندار شهرستان و مسئولان استان جهت اجرایی شدن تشکیل صندوق شهرستان تشکر و قدردانی نمود و از کشاورزان، دامداران و تمام بهره برداران بخش، شرکت‌ها، تعاونی ها درخواست همکاری برای عضویت به صورت حقیقی و حقوقی نمود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار