سرپرست فرماندار مهریز با اشاره به بروز دو سیل اخیر در این شهرستان، از آمادگی کامل برای کنترل بارش‌های پیش‌بینی شده روزهاي پيش رو خبر داد.
کد خبر: ۷۳۴۵۸۴
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۸ 14 April 2019

«محمدرضا زارع زاده» با اشاره به آمادگی كامل شهرستان مهریز به دنبال وقوع سیل‌های اخیر در این شهرستان، اظهار کرد: وقوع دو مرحله سیل از ابتداي سال تاكنون منجر شد تا شهرستان مهریز آمادگی‌هایی را نسبت به کنترل این وضعیت کسب کند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده این شهرستان در زمینه کنترل وضعیت پیش‌بینی شده، تصریح کرد: آب منطقه‌ای یزد، حجمی از آب‌ یکی از بندهای شهرستان را رها سازی کرده تا شاهد بروز مشکلی در اثر بارندگي‌هاي آتي نباشيم و از طرفی بندهای خاکی و انحرافی که چندین سال از ساخت آن‌ها می‌گذشت نيز تقویت شدند.

فرماندار از رسیدگی به قسمت بالادست مهریز به عنوان یکی از نقاط سیل‌خیز این شهرستان نیز خبر داد و گفت: مسیر سیل بند این شهرستان را به سمت بخشی که مرکز برداشت شن و ماسه بوده است، منحرف و آن را به مسیری خاکی تبدیل کردیم.

وی در رابطه با بند غربالبیز نیز تصریح کرد: هر چند این منطقه برای مهریز و مناطق مسکونی مشکلی به وجود نمی‌آورد اما بخشی از آب موجود پشت سد عباس آباد، به منظور رعایت ایمنی مردم تخلیه شده است.

زارع زاده لایروبی برخی از سدها را نیز به عنوان اقدامات انجام شده دیگر این شهرستان در راستای مدیریت حوادث پیش‌بینی شده، بیان کرد: این اقدام به همت اداره کل راه و شهرسازی و شرکت‌های تعاونی و همچنین مشارکت بخش خصوصی انجام شده است.

وی در ادامه از لغو تمام مرخصی‌های مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان یاد کرد و گفت: به منظور آمادگی کامل تمام نیروهای این شهرستان جلسه‌ای با ستاد مدیریت بحران، دهیارها و شوراهای مهریز برگزار کردیم تا همگی واقف بر موضوع و کاملا آماده باشند.

فرماندار مهریز افزود: از بخش خصوصی و دو معدن مهریز برای استفاده از تجهیزات و وسایل ‌آنها برای کنترل وضعیت پیش‌بینی شده نیز استفاده کردیم.

زارعزاده در پایان با اشاره به عدم وجود هیچ مشکلی در شهرستان مهریز، خاطرنشان کرد: خوشبختانه هیچ مشکلی در زمینه کنترل وضعیت بارش‌های پیش بینی شده در مهریز وجود ندارد و امیدوار هستیم این حوادث طبیعی بدون بروز مشکل و خسارتی به پایان برسند و این مرحله نیز به خوبی از فراز شهرستان باغ‌شهر یزد بگذرد.

 

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار