مدير كل ميراث فرهنگي يزد تاكيد كرد؛
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به توجه جدی مدیران اماکن تاریخی در ارائه خدمات گردشگری مناسب به گردشگران، از تاثیر مستقیم برآورده شدن نیاز گردشگران بر قیمت بلیط اماکن تاریخی خبر داد.
کد خبر: ۷۳۴۵۶۳
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴ 14 April 2019

«سید مصطفی فاطمی» با اشاره به این که بناهای تاریخی ارزیابی و سپس ورودی آن‌ها نرخ‌گذاری می‌شوند، اظهار کرد: بناهای تاریخی باید بتوانند نیاز افراد و گردشگران در راستای دریافت اطلاعات و خدمات کافی را برآورده کنند لذا در صورتی که مدیران و مسئولان مربوطه نتوانند خدمات گردشگری مناسبی را به گردشگران ارائه دهند، در ارزیابی و نرخ‌گذاری ورودی‌های آن‌ها(بلیط) لحاظ خواهد شد.

وی در این رابطه افزود: بناهای تاریخی نیازمند معرفی هستند و یکی از لازمه‌های معرفی شدن، تامین نیاز اطلاعاتی مردم و گردشگران و همچنین ارائه خدمات مناسب به آن‌ها است که باید این موضوع مورد اهتمام قرار گيرد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان با بیان این که معرفی و رسیدگی به بناهای تاریخی و گردشگری، سطح‌بندی و اولویت‌بندی شده است، تصریح کرد: تنوع و تعداد جاذبه‌های گردشگری یزد بسیار زیاد است و وجود بیش از 200 هزار اثر تاریخی، بیش از 2000 اثر با شماره ثبت و تعداد زیادی از اماکن گردشگری به ویژه پارک آبی، جاذبه‌های طبیعی، سینما، کویر و بومگردی ‎ ‌ ها، گویای دشواری مدیریت تبلیغاتی این بناهاست.

این مسئول با بیان این که بسیاری از این بناها نیازمند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی هستند، گفت: رسیدگی به این بناها به همت و مشارکت بخش خصوصی نیاز دارد و از آنجایی که اعتبارات مشخص و محدودی به ترمیم بناهای تاریخی تعلق می‌گیرد؛ باید طبق اولویت‌بندی مرمت شوند و از طرفی هنوز هم اعتباری به اداره کل میراث فرهنگی تعلق نگرفته است.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار