رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری:
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد گفت: این سازمان از 25 اسفند 1397 تا پایان 16 فروردین 1398 ، یک هزار و 400 برنامه نوروزی در قالب 90 عنوان در مکان های مختلف مرکز استان اجرا کرد.
کد خبر: ۷۳۳۲۸۹
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵ 10 April 2019

عباس ملازینلی روز سه‌شنبه در دیدار با تعدادی از اعضای انجمن صنفی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان افزود: سرودهای خیابانی، موسیقی، مسابقات ورزشی با محوریت خانواده، استقرار حاجی‌فیروز در ورودی‌های شهر، ایجاد ایستگاه‌های نقاشی و مجسمه گلی برای کودکان و رصد ستارگان ازجمله این برنامه‌ها بود.
وی یادآور شد: در نوروز امسال 25 نمایش خیابانی فاخر در شهر برای گردشگران نوروزی و مردم به‌صورت پرده‌خوانی و نقالی اجرا شد.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد رادیو مسافر را از دیگر برنامه‌های ایام نوروزی بیان کرد و گفت: در این طرح داستان‌های یزدی و آهنگ‌های مختلف هنرمندان این شهر در قالب سی دی تهیه شد که به گردشگران اهدا شد تا با دومین شهر خشت خام جهان بیشتر آشنا شوند.
وی اضافه کرد: همچنین در ایام یادشده اتوبوس گردشگری برای نخستین بار توسط این سازمان راه‌اندازی شد که مسافران رایگان از بافت تاریخی و سنتی یزد بازدید کردند .
ملازینلی ادامه داد: گاها برنامه‌ها در فضای مجازی منعکس می‌شود که هیچ ارتباطی با سازمان فرهنگی ، اجتماعی ورزشی ندارد زیرا برنامه‌های این سازمان دارای مجوز و آرم سازمان است و برخی برنامه به‌صورت خودجوش توسط مردم در مکان‌های مختلف برگزار می‌شد که هیچ ارتباطی با این سازمان ندارد.

** شعار «خشت تا بهشت»
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد بابیان اینکه شعار برنامه‌های سازمان «خشت، خشت تا بهشت» اعلام شد و اظهار داشت: تمام برنامه‌های امسال برمبنای این شعار برنامه‌ریزی‌شده بود.
ملازینلی خاطرنشان کرد: یزد تنها شهری است که بدون اعمال‌نظر و دستور حاکمان و به‌واسطه خود مردم ساخته‌شده از این‌رو یکی دلایل انتخاب این شعار، نحوه شکل‌گیری شهر جهانی یزد است بدین ترتیب خشت مودت، خشت محبت، خشت نوع‌دوستی، خشت زندگی مسالمت‌آمیز ادیان در کنار یکدیگر الگویی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی سازمان در سال 98 است.

** تبدیل آب‌انبارها به نگارخانه
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد با بیان اینکه یزد در زمینه زیرساخت‌های فرهنگی فقیر است، افزود: قراردادی با اداره کل اوقاف منعقد شد که در نظر داریم سه آب انبارهای شهر یزد به نگارخانه تبدیل کنیم.
ملازینلی از تلاش و همکاری رسانه‌ها به‌ویژه خبرگزاری‌ها به‌عنوان مأخذ اصلی تأمین خبر برای سایر رسانه‌ها تشکر کرد.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار