رئیس شورای اسلامی شهر یزد:
رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: اینکه دیگران مقابل ما باشند و اجازه ندهند دیپلماسی رعایت شود و روبروی قانون شورا بایستند کار پسندیده‌ای نیست.
کد خبر: ۷۲۵۳۳۹
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۴ 14 March 2019

غلامعلی سفید در نشست اعضای کمیسیون‌های حقوقی و فرهنگی با هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری استان با اشاره به نقش این کانون اظهار داشت: با اجرای قانون و نظارت‌ها شاهد بهتر شدن امور خواهیم بود و این هم با قضات و وکلا شریف محقق می‌شود.

وی بیان کرد: توان و پتانسیل‌های خوبی وجود دارد که چند طرح اساسی که برای کشور نیاز است طراحی و برای تصویب به شورای عالی استان‌ها ارسال شود.

سفید ادامه داد: در بحث مسائل اجتماعی و توجه به معضلات آن برنامه‌های خوبی در دست اجراست و ساماندهی این مهم در حال انجام است در حالی که در گذشته نسبت به آن توجهی صورت نمی‌گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به روند انتخاب شهردار اظهار داشت: در زمینه انتخاب شهردار بارها اعلام کردیم شورایی نخواهیم بود که شهردار را دیگران انتخاب کنند و از این حق کوتاه نمی آییم، بارها علیه ما مطلب نوشته شد و تلاش کردند شهرداری انتخاب شود که مورد قبول خود باشد اما ما طبق قانون شوراها پیش رفتیم و شهرداری با رأی اکثریت انتخاب کردیم.

سفید تصریح کرد: اینکه دیگران مقابل ما باشند و اجازه ندهند دیپلماسی رعایت شود و روبروی قانون شورا بایستند کار پسندیده‌ای نیست.

وی عنوان کرد: باید کسی را برای شهرداری انتخاب می‌کردیم که بتواند برای این شهر کاری انجام دهد وگرنه می‌توانستیم یک فرد معمولی را انتخاب کنیم در حالی که توان بالایی برای اداره شهر نداشته باشد.

سفید ادامه داد: همچنین موضوع انحلال شورا را مطرح می‌کنند در حالی که ما شهردار را انتخاب کردیم و این انتخاب هم به صورت شورایی صورت گرفت؛ حال افراد مشخصی سنگ اندازی می‌کنند و نمی‌گذارند این شورا شهردارش را خودش انتخاب کند و اینها مسائلی است که در آن به کمک کانون وکلای دادگستری نیاز داریم تا نه از حق شخصی، بلکه از حق رأی شورایی دفاع کند.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار