مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین این اداره کل و آموزش و پرورش استان با هدف گسترش همکاری، تقویت مشارکت و استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و توانایی های آموزشی، پژوهشی و اجرایی طرفین خبر داد.
کد خبر: ۷۲۴۷۶۶
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲ 12 March 2019

«محمد حسین ریاحی» در مراسم انعقاد این تفاهم نامه با اشاره به اینکه آموزش و پرورش، مجموعه‌ای بزرگ و دارای پتانسل های بالایی است، گفت: آموزش و پرورش سکان‌دار هدایت جمعیت جوان و نوجوانی است که آنان آینده‌ساز این کشور هستند.

وي بر نقش کلیدی معلمان به عنوان مجریان آموزش عمومی و الگوهای اولیه دانش آموزان تاکید کرد و افزود: معلمان یک جامعه، انسان سازان نسل بعدی هستند، از این رو نقش آنان به گفته امام خمینی (ره) همچون نقش انبیا برای مردم است.

رياحي‌مقدم هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه را کاهش حجم تصدی گری دولت از طریق گسترش شبکه‌های تعاونی برای ارائه خدمات مطلوب به فرهنگیان عضو تعاونی‌ها و ارائه خدمات آموزشی، فرهنگی توسط فرهنگیان به منظور ارتقاء سطح اقتصادی فرهنگیان و بسترسازی اشتغال پایدار و مولد در حوزه آموزش کشور و همچنین تقویت بانک اطلاعات اقتصادی خانوار (موضوع ماده ۱۰ قانون ساختار نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی) و حمایت از دانش آموزان اقشار آسیب پذیر و خانواده های آنان دانست.

«عباسعلی دانافر» مدیر کل آموزش و پرورش استان اظهار كرد: آموزش و پرورش درصدد است تا با همکاری و تعامل دستگاه‌های اجرایی و استفاده متقابل از ظرفیت‌ها و توانایی آنها در قالب تفاهم‌نامه همکاری به نفع جامعه، به خصوص جامعه فرهنگیان اقدام کند.

وي افزود: برنامه‌ریزی جهت توانمند‌سازی و استفاده از ظرفیت‌های بخش تعاون جهت ارتقاء کمی و کیفی در نظام آموزش و پرورش، توسعه همکاری‌های دو جانبه بین دو دستگاه در امر توسعه فرهنگ تعاون و مشارکت در کلیه فعالیت‌های آموزشی دو دستگاه و همکاری و مشارکت در توسعه آموزش‌های مهارتی شاخه کار و دانش و کارآفرینی، مفاد این تفاهم‌نامه را تشکیل می‌دهد.

اين تفاهم‌نامه همکاری مشترک در هشت ماده و در چارچوب قوانین و مقررات موجود در راستای اجرای قانون کلی سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی و تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و سند توسعه بخش تعاون امضا شد.

 

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار