مدیر کل ثبت احوال استان یزد:
مدیر کل ثبت احوال استان یزد گفت: ۷۹ درصد از واجدین شرایط در استان یزد برای دریافت کارت ملی خود اقدام کرده‌اند.
کد خبر: ۷۲۴۳۸۰
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸ 11 March 2019

 محمدعلی مکرمی گفت: از ۸۲۰ هزار نفرمشمول بالای ۱۵ سال برای دریافت کارت ملی هوشمند در استان یزد ۶۴۷ هزار و ۴۱۵ نفر ثبت نام خود را در این زمینه تکمیل کرده‌اند که ۷۹ درصد از واجدین شرایط دریافت کارت ملی را تشکیل می‌دهند.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا روز گذشته تعداد ۱۵۹ هزار و ۱۷۳ نفر در استان جهت دریافت کارت ملی هوشمند تکمیل ثبت نام کرده اند.

مدیر کل ثبت احوال استان یزد عنوان کرد: براساس مصوبه هیات وزیران کلیه افرادی که کارت هوشمند ملی دریافت نکرده اند و تاریخ اعتبار کارت های ملی نمونه قدیم آن ها ماقبل ۲۹ اسفند ۹۷ است، از اول فروردین ۹۸ کارت های ملیشان فاقد اعتبار است البته تعداد محدودی کارت وجود دارد که بعد از سال ۹۷ نیز دارای اعتبار هستند.

مکرمی ادامه داد: هماهنگی سامانه پیش ثبت نام و تکمیل ثبت نام با مراجع الکترونیکی به نوعی است که اگر فردی پیش ثبت نام و تکمیل ثبت نام کارت ملی هوشمند را انجام داد، هنگام استعلام مراکز خدمات دهنده به منظور احراز هویت، پاسخ مناسبی به آن ها داده خواهد شد و آن فرد در زمره دارندگان کارت ملی هوشمند قرار خواهد گرفت.

وی گفت: در کل کشور تا روز گذشته بیش از ۴۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند تکمیل ثبت نام کرده اند و تقریبا برای ۴۴ میلیون و ۶۵۰ هزار نفر کارت ملی هوشمند صادر شده است. با توجه به جمعیت واجد شرایط پیش بینی می شود که حدود ۱۰ میلیون نفر هنوز کارت ملی هوشمندشان را دریافت نکرده اند که باید هرچه سریع تر نسبت به تکمیل ثبت نام آن اقدام کنند.

مدیر کل ثبت احوال استان یزد تصریح کرد: افراد واجد شرایطی که تا پایان سال جهت دریافت کارت ملی خود اقدام نکنند علاوه بر اینکه کارت ملی قدیمی آنها ابطال شده و به عنوان کارت شناسایی مورد قبول واقع نمی‌شود برای دریافت خدمات از بانک‌ها و انجام معاملات نیز به مشکل بر می خورند

وی یادآور شد: مردم با مراجعه به سایت www.ncr.ir برای ثبت نام کارت هوشمند خود اقدام و پس از پرداخت آنلاین مبلغ 20 هزار تومان به حساب خزانه و انتخاب نزدیک ترین دفتر پیشخوان دولت به محل سکونت خود، در روز تعیین شده از سوی سامانه، با در دست داشتن اصل شناسنامه به دفتر پیشخوان مراجعه و مراحل ثبت نام را تکمیل کنند.

دبیر شورای هماهنگی ثبت احوال استان یزد افزود: کسانی که کارت هوشمند ملی خود را گم کرده اند برای درخواست کارت مجدد با در دست داشتن شناسنامه به ادارات ثبت احوال محل سکونت خود مراجعه کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار