معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد گفت: 30 یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان یزد نیازمند مسکن هستند.
کد خبر: ۷۲۴۲۵۹
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵ 11 March 2019

«غلامرضا مشعل چی» با ارائه گزارشی از مشارکت نیکوکاران یزدی در طرح‌های اکرام ایتام و محسنین، اعلام كرد: 30 یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان یزد نیازمند مسکن هستند.

وی با بیان این که نیکوکاران یزدی می‌توانند در تامین نیازهای ایتام و فرزندان نیازمند غیر یتیم با این نهاد همکاری کنند، افزود: 14 هزار و 330 حامی نیکوکار در استان یزد، حمایت چهار هزار و 152 یتیم و فرزند نیازمند غیر یتیم را در قالب طرح «اکرام ایتام» و «محسنین» بر عهده دارند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان گفت: طرح اکرام ایتام از جمله طرح‌های حوزه مشارکت‌های مردمی این نهاد است که بر اساس آن خیران می‌توانند با پرداخت حداقل 50 هزار تومان به صورت ماهیانه، حمایت مادی و معنوی یک یا چند یتیم تحت حمایت را به عنوان فرزندان معنوی خود عهده‌دار شوند.

وي ادامه داد: طرح محسنین نیز از دیگر طرح‌های مشارکتی کمیته امداد برای حمایت از فرزندان نیازمند غیر یتیم دارای سرپرست بیمار و از کار افتاده است.

به گفته‌ي اين مسئول، نیکوکاران یزدی طی 11 ماهه امسال هشت میلیارد و 236 میلیون تومان به صورت کمک‌های نقدی و غیر نقدی در قالب طرح «اکرام ایتام» و «محسنین» به خانواده‌های تحت حمایت کمک کردند، این در حالی است که 75 درصد این کمک‌ها به صورت نقدی و 25 درصد غیر نقدی بوده است.

مشعل‌چی با اشاره به مشارکت مردم نوع دوست استان یزد در یاری رساندن به مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند، گفت: مردم خیّر استان یزد طی 11 ماهه سال جاری 41 میلیارد و 433 میلیون تومان در قالب طرح‌های مختلف مشارکتی به نیازمندان کمک کردند كه 42 درصد این کمک‌ها به صورت نقدی و 58 درصد غیر نقدی بوده است.

معاون كميته امداد استان در پايان نيز خاطرنشان كرد: از مجموع کمک‌های اهدایی 39 درصد کمک‌های مبتنی بر نیاز محرومان در بخش‌های بهداشت و درمان، مسکن، اشتغال، جهیزیه و ازدواج، معیشت و امور فرهنگی، 24 درصد زکات و کفارات، 20 درصد اکرام ایتام و محسنین و 17 درصد صدقات بوده است.

متذكر مي‌شود؛ کمک‌های دریافتی در همان محل و طبق نیت خیّران هزینه می‌شود، مردم نیکوکار برای انجام نذورات و انفاقات خود با کمیته امداد مشورت کنند تا این کمک‌ها بهینه و طبق نیاز محرومان همان محل هزینه شود و به دست نیازمندان واقعی برسد.

 

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار