معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد گفت: ۳۰ یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان یزد نیازمند مسکن هستند.
کد خبر: ۷۲۳۹۸۸
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳ 10 March 2019

غلامرضا مشعل چی معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد با ارائه گزارشی از مشارکت نیکوکاران یزدی در طرح‌های اکرام ایتام و محسنین گفت: ۳۰ یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان یزد نیازمند مسکن هستند.

مشعل چی با بیان اینکه نیکوکاران یزدی می‌توانند در تامین نیاز‌های ایتام و فرزندان نیازمند غیر یتیم با این نهاد همکاری کنند، افزود: ۱۴ هزار و ۳۳۰حامی نیکوکار در استان یزد حمایت ۴ هزار و۱۵۲ یتیم و فرزند نیازمند غیر یتیم را در قالب طرح ، اکرام ایتام، و ،محسنین، بر عهده دارند.

وی گفت: طرح اکرام ایتام از جمله طرح‌های حوزه مشارکت‌های مردمی این نهاد است که بر اساس آن خیران می‌توانند با پرداخت حداقل ۵۰ هزار تومان به صورت ماهیانه، حمایت مادی و معنوی یک یا چند یتیم تحت حمایت را به عنوان فرزندان معنوی خود عهده دار شوند، طرح محسنین نیز از دیگر طرح‌های مشارکتی کمیته امداد برای حمایت از فرزندان نیازمند غیر یتیم دارای سرپرست بیمار و ازکار افتاده است.

وی افزود: نیکوکاران یزدی طی ۱۱ ماهه امسال هشت میلیارد و ۲۳۶ میلیون تومان به صورت کمک‌های نقدی و غیر نقدی در قالب طرح ،اکرام ایتام و محسنین، به خانواده‌های تحت حمایت کمک کردند، این در حالی است که ۷۵ درصد این کمک‌ها به صورت نقدی و ۲۵ درصد غیر نقدی بوده است.

مشعل چی با اشاره به مشارکت مردم نوع دوست استان یزد در یاری رساندن به مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند گفت: مردم خیّر استان یزد طی ۱۱ ماهه سال جاری ۴۱ میلیارد و ۴۳۳ میلیون تومان در قالب طرح‌های مختلف مشارکتی به نیازمندان کمک کردند، ۴۲ درصد این کمک‌ها به صورت نقدی و ۵۸ درصد غیر نقدی بوده است.

وی ادامه داد: از مجموع کمک‌های اهدایی ۳۹ درصد کمک‌های مبتنی بر نیاز محرومان در بخش‌های بهداشت و درمان، مسکن، اشتغال، جهیزیه و ازدواج، معیشت و امور فرهنگی، ۲۴ درصد زکات و کفارات، ۲۰ درصد اکرام ایتام و محسنین و ۱۷ درصد صدقات بوده است.

کمک‌های دریافتی در همان محل و طبق نیت خیّران هزینه می‌شود، مردم نیکوکار برای انجام نذورات و انفاقات خود با کمیته امداد مشورت کنند تا این کمک‌ها بهینه و طبق نیاز محرومان همان محل هزینه شود و به دست نیازمندان واقعی برسد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار