نشست تودیع و معارفه رئیس صندوق کارآفرین میبد برگزار و در آن اعلام شد بیش از 22 میلیارد ریال تسهیلات توسط این صندوق در سال جاری به کارآفرینان میبدی پرداخت شد.
کد خبر: ۷۰۱۷۶۷
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲ 10 January 2019

همچنین'احمد مقیمی' به‌عنوان مدیر صندوق کارآفرین امید شهرستان معرفی و از زحمات و تلاش‌های 'جواد فیاضی' مدیر سابق تجلیل به عمل آمد.
فرماندار میبد در این نشست پرداختن به صنعت گردشگری و بوم گردی را نگاهی بسیار خوب عنوان نمود که می‌تواند موردتوجه قرار گیرد.
حسین فلاح با قابل‌توجه خواندن گردشگری و بوم گردی، فعالیت‌های انجام‌شده در سطح شهرستان در این حوزه را ستود.
مدیر صندوق کارآفرین امید استان یزد نیز گفت: با توجه به برنامه‌های دولت تدبیر و امید در سال 97، صندوق کارآفرین امید به‌عنوان یکی از صندوق‌های ارائه‌دهنده تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی شناخته شد.
محمد امامی هدف اولیه این صندوق ارائه تسهیلات به طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی عنوان کرد و افزود: در سال جاری مبلغ یکصد و 40 میلیارد ریال به استان یزد تخصیص یافت و با توجه به تلاش‌های انجام‌شده این مبلغ در شهریورماه امسال پرداخت‌شده و تاکنون 145 درصد تسهیلات اشتغال روستایی در سطح استان پرداخت‌ و به دنبال آن صندوق کارآفرین امید استان یزد رتبه نخست در سطح کشور را حائز شده است.
امامی گفت: در شهرستان میبد نیز با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوبی که درزمینهٔ صنایع‌دستی، بوم گردی، کشاورزی و پرورش دام وجود دارد، مبلغ 22 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات در این حوزه‌ها پرداخت‌شد.
وی تصریح کرد: با توجه به ثبت جهانی استان یزد تسهیلاتی دراین‌ارتباط پرداخت‌شده، در میبد هم تلاش می‌شود به دنبال جهانی‌شدن صنعت زیلو در برنامه‌های آتی در مرحله سوم و چهارم ارائه تسهیلات به این شهرستان موردتوجه قرار گیرد.
مدیر صندوق کارآفرین امید استان یزد طرح یک روستا یک محصول را از دیگر طرح‌های صندوق کارآفرین امید برشمرد و اظهار داشت: در این طرح سعی می‌شود محصولی که دریک روستا ظرفیت لازم برای پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی را دارد شناسایی شود.
این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اینکه کل تسهیلات پرداخت‌شده توسط صندوق کارآفرین امید در کل استان 220 میلیارد ریال هست، گفت: با توجه به شاخص‌ها، باید برای هر یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای یک نفر اشتغال‌زایی ایجاد شود اما با توجه به طرح‌های خُرد، میانگین اشتغال‌زایی برای هر یک نفر با تسهیلاتی بالغ‌بر 500 میلیون ریال اشتغال‌زایی ایجادشده است.
به گفته جواد فیاضی مدیر سابق صندوق کارآفرین امید میبد از سال 92 تابه‌حال تسهیلاتی بیش از یک‌صد و 50 میلیارد ریال در حوزه‌های ازدواج و اشتغال شهری و روستایی در سطح شهرستان میبد به شهروندان پرداخت‌شده است.
فیاضی افزود: طرح‌های اشتغال‌زایی نو و برندی با این تسهیلات ایجادشده است؛ همچنین در ارتباط با زیلو در حوزه مشاغل خانگی تسهیلاتی داده‌شده است.
وی در پایان از افتتاح 11 طرح اشتغال‌زا هم‌زمان با ایام‌الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان میبد خبر داد و گفت: با به بهر برداری رسیدن این طرح‌ها با 10 میلیارد ریال تسهیلات از صندوق کارآفرینی امید در بخش‌های پرورش شترمرغ، رستوران گلخانه‌ای، قارچ، قطعه‌سازی ماشین‌آلات صنعتی و تولید قند زمینه اشتغال 150 نفر به‌صورت مستیم فراهم خواهد شد.
مرکز شهرستان 104 هزار نفری میبد در 50 کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار