دیوان عدالت اداری با صدور رایی بر قانونی بودن ارسال آگهی های عمومی و دولتی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای انتشار در مطبوعات تاکید کرد.
کد خبر: ۷۰۰۴۰۶
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵ 07 January 2019

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت در پی شکایت یکی از وکلای یزدی، هیئت تخصصي اداري و امور عمومي ديوان عدالت اداري، به قانوني بودن ارسال آگهي هاي کليه ارگان هاي دولتي و عمومي به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی راي داد.
جوادیان زاده افزود با توجه به اهميت حمايت از نشريات محلي و نگاه عادلانه به آنها ،توزيع و نشر آگهي هاي دولتي و اجراي آنها در داخل و خارج از کشور به عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است. جواديان زاده افزود : بر این اساس تمامی آگهي هاي دولتي بايد از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و ادارت کل ارشاد استاني توزيع شود.
وي گفت : اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان با هدف حمايت از نشريات محلي بر اساس جدول و به صورت عادلانه و به نوبت آگهي به نشريات مختلف مي دهد .
جواديان زاده با اشاره به مشکلات اقتصادي وگراني کاغذ گفت:نشريات استاني نياز به حمايت ويژه دارند و وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی تلاش مي کند با حمايت ازاين نشريات فرهنگ ساز به استمرار فعاليت آنها کمک کند.
مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان يزدهمچنين گفت :تا کنون آگهي هاي مناقصه اي صرفا به روزنامه ها داده مي شد اما الان طبق قانون تصريح شده و ضروري است که به غيراز روزنامه ها سفارشات به هفته نامه ها و دو هفته نامه هاي استاني در دستور کار دستگاههاي اجرايي قرار گيرد.
شایان ذکر است عليرغم الزامي بودن ارسال آگهي هاي ارگان هاي دولتي و عمومي به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی براي درج در کليه نشريات کشور، بسياري از نهادها و دستگاه هاي اجرايي چندان توجهي به آن ننموده و اغلب در نشريات وابسته به خود اقدام به انتشار آگهي مي کنند. انتشار آگهي هاي دانشگاه آزاد در روزنامه فرهيختگان، آگهي هاي سازمان هلال احمر در روزنامه شهروند و آگهي هاي شهرداري تهران در روزنامه همشهري که همگي روزنامه هاي وابسته به اين ارگانها هستند، از جمله این موارد است.
تداوم اين روند آنهم در شرايطي که مطبوعات کشور خصوصا نشريات بخش خصوصي و غير وابسته به نهادهاي دولتي و عمومي با بحران شديد مالي دست و پنجه نرم مي کنند با اعتراض اهالی مطبوعات مواجه شده است.
با رای دیوان عدالت اداری، نهادها و دستگاه های دولتی از جمله دادگستري ها، بانکها، بيمه ها و شهرداري ها موظف به ارسال آگهی های خود به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهند بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار