غلط املایی رئیس‌جمهور آمریکا در توئیت اخیر خود این بار هم از چشم کاربران رسانه‌های اجتماعی پنهان نماند.
کد خبر: ۶۸۷۰۴۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۷ 04 December 2018

به گزارش تابناک یزد، وبسایت پیپل، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در جدیدترین توئیت خود زمانی که درباره «مایکل کوهن»، وکیل سابق خود که به تازگی متهم شناخته شده است، صحبت می کرد، بار دیگر یک کلمه را با غلط املایی نوشت که سوژه کاربران رسانه های اجتماعی شد.

وی در این توئیت به جای استفاده از واژه «scot-free» که به معنای مجازات نشدن یک نفر است، از واژه «Scott Free» استفاده کرد که با این غلط املایی و بزرگ نوشت حروف اول آن گویا به نام یک نفر اشاره می کرد.

غلط املایی ترامپ در توییتر بار دیگر سوژه شد+ تصاویر

ترامپ در حساب توئیتر خود نوشت: مایکل کوهن از قاضی خواست که زندانی نشود. یعنی او می تواند همه این اقدامات وحشتناک و بدون ارتباط به ترامپ و همه کارهای مربوط به کلاهبرداری، وام های کلان و غیره را انجام دهد و به زندان هم نرود؟ او از خودش داستانهایی را سر هم کرد که معاملات بزرگی را بدست آورد و نمی خواهد مجازات شود (scot-free). او برای این نیت دروغ گفت و به نظر من باید به طور کامل دوره محکومیت خود را بگذراند.

با وجود اینکه این غلط املایی خیلی زود اصلاح شد، به محض انتشار آن از سوی دونالد ترامپ، کاربران رسانه های اجتماعی به آن واکنش نشان دادند و از رئیس جمهور آمریکا این پرسش را مطرح کردند که «اسکات فری» چه کسی است؟

یک کاربر نوشت: اسکات فری تا به حال چه کاری با دونالد ترامپ کرده است؟

غلط املایی ترامپ در توییتر بار دیگر سوژه شد+ تصاویر

شخص دیگری با کنایه نوشت: چرا مولر فضول مسئله اسکات فری را بررسی نمی کند؟ بسیار مشکوک است.

غلط املایی ترامپ در توییتر بار دیگر سوژه شد+ تصاویر

برخی دیگر از کاربران هم این پیام را به سخره گرفتند و توضیحاتی درباره اینکه اسکات فری چه کسی است ارائه کردند. یک نفر نوشت: همه آنهایی که می پرسند «اسکات فری» چه کسی است، او برادر حسابدار ترامپ «تکس فری» است. (تکس فری به معنای «بدون مالیات» است و اشاره به مالیات پرداخت نکردن دونالد ترامپ دارد.)

غلط املایی ترامپ در توییتر بار دیگر سوژه شد+ تصاویر

چند روز پیش کوهن به دلیل دروغگویی به کنگره آمریکا متهم شناخته شد. وی پیش از این هم به دلیل فساد مالی مجرم شناخته شده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار