مدیرکل ارشاد استان یزد:
مدیرکل ارشاد استان یزد با اشاره به اینکه محصولات نساجی یزد حتی آوازه جهانی هم داشته‌اند گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته نسبت به این صنعت مهم استان یزد توجه مناسب و درستی صورت نگرفته است.
کد خبر: ۶۶۶۴۴۷
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴ 11 October 2018

مجید جوادیان‌زاده در دومین نشست کارگروه مد و لباس استان یزد با اشاره به اینکه استان یزد در این حوزه ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد اظهار داشت: یزد از دیرباز به عنوان قطب نساجی کشور شناخته می‌شده است.

وی با اشاره به اینکه محصولات نساجی یزد حتی آوازه جهانی هم داشته‌اند خاطرنشان کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته نسبت به این صنعت مهم استان یزد توجه مناسب و درستی صورت نگرفته است.

مدیرکل ارشاد استان یزد خاطرنشان کرد: زمانی که ما قدرت خود در صنعت نساجی را حفظ کنیم و بتوانیم پارچه‌های با کیفیت و مناسب با شرایط جامعه خود را تولید کنیم قطعا در صنایع وابسته به آن از جمله حوزه تولید پوشاک هم قوی‌تر عمل می‌کنیم.

جوادیان‌زاده با بیان اینکه پیشنه تاریخ نساجی یزد بسیار ارزشمند است تاکید کرد: متاسفانه در برخی موارد دیده می‌شود که در حوزه مد و لباس برداشت‌های سطحی وارد کار شده و به این وسیله جایگاه و ارزش این صنعت مهم تنزل پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: در صورتی که ما بخواهیم در این حوزه به موفقیت و افتخارات خوب و مناسبی دست پیدا کنیم باید برنامه‌ریزی و حرکت نظام‌مند و مدونی داشته باشیم که بر اساس آن به نقطه و هدف مد نظر دست پیدا کنیم و بدانیم که دستیابی به این هدف با نگاه‌ها و برداشت‌های سطحی امکان‌پذیر نیست.

مدیرکل ارشاد استان یزد به تدریس رشته‌های مرتبط با مد در دانشگاه‌ها و هنرستان‌ها اشاره کرد و افزود: این که امروزه به صورت علمی به بحث مد و لباس توجه می‌شود اهمیت بسیار زیادی دارد و نویدبخش آن است که اگر به درستی بحث علمی این صنعت مورد توجه قرار گیرد نتایج درخشانی به دنبال دارد.

جوادیان‌زاده بیان کرد: یکی از عللی که برخی از فعالان عرصه مد و لباس نمی‌توانند در جامعه موفق شوند این است که به بحث فرهنگ و ذائقه مردم و نیاز آنها توجه نمی‌کنند و تنها سلیقه خود را به‌کار می‌گیرند در حالی اگر بخواهیم مردم محصولات ما را بپسندند در درجه اول باید ببینیم آنها چه چیزی از ما می‌خواهند.

وی بر ضرورت توجه به فرهنگ‌سازی در حوزه مد و لباس تاکید کرد و افزود: توسعه فرهنگ توجه به پوشش و مد ایرانی اسلامی اهمیت بسیار زیادی دارد و قطعا باید بحث فرهنگ‌سازی در این حوزه به صورت جدی دنبال شود.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار