یک روزنامه آمریکایی اقدام به انتشار آخرین تصویر ثبت شده از روزنامه نگار منتقد عربستانی کرده است.
کد خبر: ۶۶۵۵۴۵
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۹ 09 October 2018

به گزارش تابناک یزد، واشنگتن پست تصویری را منتشر کرده که این تصویر «جمال خاشقجی» را پیش از ورود به ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول نشان می دهد. واشنگتن پست اعلام کرده که این عکس را فردی که در جریان تحقیقات در خصوص خاشقچی قرار دارد در اختیار این روزنامه قرار داده است.

آخرین تصویر «خاشقچی» قبل از مفقود شدن

این تصویر لحظه ورود خاشقچی به کنسولگری عربستان را نشان می دهد و جالب است که تصویری از خروج وی از این محل وجود ندارد. در همین رابطه «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه، نیز اعلام کرده که عربستان باید ثابت کند خاشقچی کنسولگری را ترک کرده است. جمال خاشقچی، روزنامه نگار منتقد عربستانی، هفته گذشته بعد از مراجعه به کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه ناپدید شد و از سرنوشت او اطلاعی در دست نیست.

این در حالی است که «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی هفته گذشته در مصاحبه با رسانه های آمریکایی مدعی شده بود که خاشقچی مدت کوتاهی بعد از آنکه وارد کنسولگری عربستان سعودی در استانبول شده از آنجا خارج شده است.

روزنامه واشنگتن پست در روزهای گذشته اعلام کرده بود که یک تیم 15 نفره از عربستان برای کشتن خاشقچی به ترکیه سفر کرده است. از سوی دیگر مجتهد فعال توئیتری و افشا کننده مسائل عربستان در توئیتی نوشت: منابع ترکیه اعلام کرده اند که جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی شکنجه و سپس به قتل رسیده است و پس از قتل نیز جسد وی مثله شده است. تصاویر همه این رویدادها موجود است.

وی در ادامه توئیت خود گفت: ویدئویی از شکنجه و قتل خاشقچی برای محمد بن سلمان ولیعهد عربستان ارسال شده است. اگر این خبر تایید شود یعنی خبر اخراج وی از ترکیه و ورود وی به عربستان صحیح نیست.

خاشقچی در پایان اعلام کرد که ترکیه باید جزئیات قتل خاشقچی را به طور کامل اعلام کند. وی افزود: به نظر می رسد ترکیه دلایل قطعی و تفصیلی درخصوص شکنجه جمال خاشقچی را می داند و این دلایل چه بسا به زودی اعلام شود. به نظر می رسد گروهی که این عملیات را انجام داده حرفه ای نبوده است چرا که نتوانسته این موضوع را پنهان و جزئیات دردناک آن را از بین ببرد. عملیاتی که نیازمند موضع جدی و قاطع ترکیه است و آیا ترکیه تنها به اعتراض اکتفا خواهد کرد؟

شبکه الجزیره به نقل از منابع آگاه گزارش داد که جسد «جمال خاشقچی» روزنامه نگار مشهور سعودی در یکی از مناطق استانبول ترکیه پیدا شده است.

گزارش‌های اولیه پلیس ترکیه حاکی است که «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد آل‌سعود داخل کنسولگری عربستان در ترکیه کشته شده است.

یکی از این منابع آگاه گفت: «ارزیابی اولیه پلیس ترکیه این است که آقای خاشقچی داخل کنسولگری عربستان سعودی در استانبول کشته شده است. ما معتقدیم این قتل با برنامه‌ریزی قبلی صورت گرفته و جسد او به بیرون از کنسولگری منتقل شده است».

 

//مهر

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار