سومین دوره طرح «کاروان دانایی» ویژه اعضای کانون های مساجد یزد در کتابخانه غدیر یزد برگزار شد.
کد خبر: ۶۵۴۶۹۸
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۶ 12 September 2018

حجت الاسلام مصطفی گرجی در حاشیه برگزاری این طرح در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از اصلی ترین عوامل در سنگ بنای تمدن ها، گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و جامعه ای که از کتاب و کتابخوانی دور باشد در فرهنگ و تمدن نیز نقشی نخواهد داشت.

وی افزود: مسئولان و متولیان فرهنگی باید زمینه و بستر را برای ایجاد انس با کتاب و کتابخوانی برای افراد جامعه فراهم کنند و با توجه به گسترش روزافزون فناوری‌های جدید و شبکه‌های مجازی، به گونه ای ترویج کتاب و کتابخوانی را داشته باشند.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد یزد ادامه داد: طرح «کاروان دانایی» در تلاش است اعضای کانون های مساجد را در جهت ترویج امر کتاب و کتابخوانی تشویق کرده و انگیزه و علاقه را در آنها احیا کند.

گرجی یادآور شد: معرفی کتاب با حضور نویسندگان استانی، برگزاری کارگاه برای مخاطبان کودک و نوجوان، کارگاه حوزه کتاب و خانواده، قصه گویی، کلاس آموزشی کودکان از جمله برنامه هایی است که در قالب این طرح دنبال می شود.

در پایان این مراسم نیز اعضای کودک و نوجوان کانون های مساجد یزد در برنامه های این طرح شرکت کردند.

این برنامه با حضور پرشور کودکان و نوجوانان کانون های مساجد یزد برگزار شد و شامل بخش هایی از جمله بازدید از کتابخانه، کلاس روانشناسی کتاب، قصه گویی و تئاتر عروسک گردانی و ... بود.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار