مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد:
مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد با اشاره به اینکه استان یزد در طرح «نماد» رتبه هفتم در کشور را به دست آورده است، گفت: در حوزه اجتماعی و فرهنگی درمجموع ۱۰ تفاهم‌نامه منعقد شده است.
کد خبر: ۶۵۴۵۶۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰ 12 September 2018

فخرالسادات خامسی‌هامانه ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به هزینه کرد اعتبارات حوزه‌های اجتماعی فرهنگی در استان یزد، گفت: در استان ۱۵ تفاهم‌نامه اجراشده و مجموعاً بیش از سه هزار و ۷۱۷ میلیون ریال ابلاغ اعتبارشده است.

وی افزود: در سال ۹۶ چهار نوع تفاهم‌نامه داشته‌ایم که اولین تفاهم‌نامه‌های سه‌جانبه کشوری و ازاین‌جهت کشوری است که یک‌طرف آن سازمان امور اجتماعی کشور، ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و وزارتخانه‌ها هستند که به شکل کشوری تفاهم‌نامه بسته و به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه دوجانبه ملی به‌صورت کشوری منعقد و ابلاغ اعتباری به استان‌ها داده می‌شود، تصریح کرد: دفاتر امور اجتماعی در استان‌ها نقش نظارتی را بر عهده‌دارند و آن بودجه مستقیم به دستگاه‌ها واریز می‌شود.

خامسی‌هامانه اظهار داشت: تفاهم‌نامه سه‌جانبه کشوری بین وزارت کشور، شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر و دستگاه‌های اجرایی بنا بر موضوع کاهش اعتیاد تفاهم‌نامه‌ای به مبلغ ۳۴۵ میلیون ریال در سال ۹۶ که در قالب آن‌یک سری خانواده‌ها و کودکان شناسایی‌شده‌اند و یک سری مداخلات آموزشی حمایتی، برنامه‌های پیشگیری به‌صورت جماعت محور و تکنیک و فنون آموزشی و برنامه آموزشی مستمر پیشگیری از اعتیاد با تکیه‌بر اعتقاد سطح آگاهی و دانش انجام‌شده است.

این مقام مسئول بابیان اینکه درمجموع ده هزار و ۶۳۲ میلیون ریال جمع اعتبارات تفاهم‌نامه دوجانبه کشوری بوده است، ابراز داشت: این تفاهم‌نامه با جمعیت هلال‌احمر با موضوع کاهش آسیب‌های اجتماعی با ۹۲ میلیون ریال که در قالب آن‌یک سری مسابقات کتاب‌خوانی ویژه کودک و نوجوان، اردوهای فرهنگی، آگاهی از تکنولوژی و علم روز، کارگاه‌های کارآفرینی و موانع کسب‌وکار در راستای آسیب‌های اجتماعی و برگزاری جشنواره هنری، ادبی و فرهنگی سراسری برای پیشگیری از اعتیاد و مفاسد اخلاقی انجام‌شده است.

به گفته‌ی وی دومین تفاهم‌نامه دوجانبه ملی با آموزش‌وپرورش با طرح نماد که ۸۹۰ میلیون ریال اعتبار داشته است که این طرح یک طرح موفق درزمینهٔ پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از آن نام‌برده شده است.

مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد با اشاره به اینکه استان یزد در طرح «نماد» رتبه هفتم در کشور را به دست آورده که در سال ۹۶، ۸۹۰ میلیون ریال اعتبار استانی برای آن در نظر گرفته‌شده است، یادآور شد: یک تفاهم‌نامه با سازمان بهزیستی کشور با موضوع کاهش طلاق بااعتبار ۳۵۰ میلیون ریال که در قالب آموزش‌های پیش از ازدواج، مهارت‌های زندگی، ارائه خدمات روانی اجتماعی به زوجین متقاضی طلاق، راه‌اندازی سامانه طلاق، ساماندهی کودکان کار منعقدشده است.

خامسی‌هامانه ادامه داد: چهارمین تفاهم‌نامه ملی با سازمان زندان‌ها با هزار و ۸۰۰ میلیون ریال منعقد و با موضوع کاهش مفاسد اخلاقی بوده که به همسران و فرزندان زندانیان آموزش‌هایی داده‌شده است.

این مقام مسئول از پنجمین تفاهم‌نامه دوجانبه ملی با ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بااعتبار ۷ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال که به استان یزد اختصاص داده‌شده، خبر داد و عنوان کرد: ساماندهی معتادان متهاجر و بی‌خانمان باهدف بازتوانی و کاهش آسیب معتادان موضوع این تفاهم‌نامه بوده است.

وی اذعان داشت: ۱۰ طرح در قالب تفاهم‌نامه‌های استانی به مبلغ چهار هزار میلیون ریال به امضا رسیده که این تفاهم‌نامه بین سازمان بهزیستی، استانداری و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بوده است که هدف آن راه‌اندازی نگهداری از زنان بهبودیافته است که این مرکز افتتاح و هزار و ۷۰۰ میلیون ریال از سال ۹۶ برای آن اعتبار گذاشته‌شده و در حال پیگیری مرکزی برای مردان هستیم.

مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد اضافه کرد: تفاهم‌نامه‌ای با آموزش‌وپرورش استان با ۳۰۰ میلیون ریال با تأکید بر اجرای المپیادهای ورزشی، استعدادیابی دانش آموزان در حوزه ورزشی و تفاهم‌نامه‌ای دیگر به مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال با بحث نشاط اجتماعی دانش آموزان مناطق محروم در سال ۹۶ منعقدشده است.

به گفته‌ی خامسی‌هامانه تفاهم‌نامه‌ای با سازمان ورزش و جوانان استان با موضوع پایش و درمان ناهنجاری‌های درمان اسکلتی در دختران نوجوان بااعتبار ۷۰۰ میلیون ریال هزینه شده است و درمجموع در حوزه اجتماعی و فرهنگی ۱۰ تفاهم‌نامه منعقدشده است.

این مقام مسئول در پایان بابیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای با سازمان‌های مردم‌نهاد و مؤسسات فرهنگی و شرکت‌های دانش‌بنیان در رابطه با کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی منعقدشده است، خاطرنشان کرد: چهار هزار و ۵۰۴ میلیون ریال در سال ۹۶ به سازمان‌های مردم‌نهاد داده‌شده که از این مبلغ هزار و ۹۰۹ میلیون ریال آن در حوزه مشارکت اجتماعی، ۷۹۰ میلیون ریال در بحث کاهش طلاق، هزار و ۷۰ میلیون ریال در بحث توسعه سلامت و نشاط اجتماعی، ۵۳۵ میلیون ریال در بحث سایر آسیب‌ها و ۲۰۰ میلیون ریال در بحث هیئت اندیشه‌ورز هزینه شده که درمجموع چهار هزار و ۵۰۴ میلیون ریال این تفاهم‌نامه‌ها بسته‌شده است.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار