مدیرکل منابع نهادکتابخانه‌های عمومی کشور:
مدیرکل منابع نهادکتابخانه‌های عمومی کشور با بیان اینکه قیمت کتاب تاثیری بر میزان مطالعه ندارد گفت: کتابخانه‌ها تمام کتاب‌ها را رایگان در اختیار مردم می‌گذارند.
کد خبر: ۶۵۱۱۰۳
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰ 04 September 2018

سیدباقر میرعبداللهی شامگاه دوشنبه در آئین اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی یزد با اشاره به اینکه باید زمینه‌ای برای توجه همه افراد جامعه به ویژه در عرصه خانواده‌ها به کتاب افزایش قابل توجهی یابد اظهار داشت: کلمه عمومی در ترکیب نام این نهاد هم وصف کتاب است و هم مربوط به مراجعه کننده و کاربران است.

وی خاطرنشان کرد: نهاد کتابخانه‌ها خودش را ملزم می‌داند که قید عمومیت را در کتابخانه‌ها رعایت کند و اگر چه در بحث کتاب‌های تخصصی هم اقدام به خرید کتاب‌های واجد شرایط می‌کند ولی غلبه و اولویت با کتاب‌های عمومی است که فهم آن تخصص خاصی را نمی‌خواهد و همه افراد به ما دست پیدا می‌کنند.

وی تصریح کرد: این که گفته می‌شود کتاب کالای گرانی است و در دسترس افراد نیست را نهاد کتابخانه‌های عمومی به صورت کامل رد کرده و در تمام کتابخانه‌های ما کتاب‌های عمومی در دسترس افراد است و می‌توانند به صورت رایگان از آن استفاده کنند.

میرعبداللهی با اشاره به اینکه این عامل به همراه این موضوع که تعالیم ایرانیان به صورت شفاهی منتقل می‌شود دو عاملی برای پایین بودن میزان مطالعه در ایران طرح می‌شوند گفت: کتابخانه‌های عمومی این موضوع را هم رد کرده و امروز ما می‌بینیم که همه تعالیم به صورت مکتوب برای نسل‌های مختلف در اختیار دارد.

رقیه دوست فاطمی‌ها مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد هم در این مراسم اظهار داشت: بیش از 25 هزار و 900 نفر در این جشنواره از استان یزد شرکت کردند که نسبت به سال گذشته رشد 63 درصدی را شاهد بودیم.

وی با اشاره به اینکه استان یزد ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه‌های مختلف مرتبط با کتابخوانی دارد عنوان کرد: در ارتباط با سرانه فضای کتابخانه‌ای، تعداد اعضای کتابخانه‌ها، میزان مطالعه، تعداد کتاب‌ها و موارد مختلف دیگر استان یزد جزو استان‌های برتر کشور و در بسیاری از موارد استان اول کشور محسوب می‌شود.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار