مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با بیان اینکه سامانه نشاط اجتماعی در استان یزد اجرا می‌شود از اجرای زیرساخت‌های نشاط اجتماعی ارزان قیمت در یزد با اجرای این سامانه خبر داد.
کد خبر: ۶۴۱۲۲۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰ 09 August 2018

مجید جوادیان‌زاده در کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان یزد با اشاره به اینکه نشاط اجتماعی یک احساس رضایت پایدار و طولانی مدت تعریف می‌شود گفت: توسعه و نشاط هر دو به دنبال افزایش میزان رضایت اجتماعی هستند.

وی با تاکید بر اینکه نشاط دیریافت است و کمتر به دست می‌آید خاطرنشان کرد: در مقابل شادی با اقدامات کوچکی از جمله یک لبخند ساده هم به وجود می آید و می توان با هر اقدامی شادی را به وجود آورد.

مدیرکل تعلق خاطر اجتماعی و بهبود کیفیت زندگی را از جمله برکات نشاط اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: نشاط اجتماعی صرفا یک موضوع برای سرگرمی نیست که ما همیشه در پایان مباحث به آن بپردازیم و نسبت به آن بررسی‌های کوتاهی انجام دهیم.

جوادیان‌زاده از طراحی سامانه نشاط اجتماعی در استان یزد خبر داد و گفت: بخش‌هایی از این سامانه در استان یزد رونمایی شده و سایر بخش‌های آن در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه حوزه زیرساختی یکی از بخش‌هایی است که برای این سامانه طراحی شده بیان کرد: ایجاد زیرساخت‌های ارزان برای مردم از جمله اقداماتی است که در این سامانه به صورت جدی دنبال می‌شود تا مردم بتوانند از آن استفاده لازم را به عمل آورند.

مدیرکل با تاکید بر اینکه گذر فرهنگ و هنر با رویکرد نهادینه کردن فرهنگ و هنر در استان یزد به عنوان یک رویکرد پیگیری می‌شود خاطرنشان کرد: نخستین گذر فرهنگ و هنر کشور به همت شهرداری یزد در این شهر ایجاد شد و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بهره‌برداری رسید.

جوادیان‌زاده از توسعه باشگاه‌های کتاب‌خوانی در گروه‌های خانوادگی خبر داد و گفت: یکی از اقداماتی که باید در ارتباط با کتابخوانی در جامعه انجام شود این است که فعالیت‌های کتاب‌خوانی در جامعه را با نشاط و پویایی همراه کنیم.

تورهای گردشگری فرهنگی و ادبی با عنوان نامه‌ای به یزد را یکی دیگر از اقدامات فرهنگی و اجتماعی در استان یزد خبر داد و گفت:  این طرح زمینه ایجاد احساس تعلق خاطر نسبت به یزد را در بین شهروندان و گردشگران ایجاد می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد ادامه داد: از جمله برنامه‌های دیگری که در راستای افزایش سطح نشاط اجتماعی در یزد و همچنین بالابردن فرهنگ کتاب‌خوانی انجام می‌شود را ایجاد شهر یزد به یک کتابخانه دانست که مردم بتوانند در تمام شهر اقدام به مطالعه کتاب کنند.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار