معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد اظهار كرد: نیکوکاران یزدی در سه‌ ماهه نخست سال جاری یک میلیارد و 153 میلیون تومان به ایتام و فرزندان نیازمند غیر یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان کمک کردند.
کد خبر: ۶۳۵۹۰۸
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۸ 28 July 2018

 «غلامرضا مشعل چی» با اشاره به رشد 12 درصدی کمک حامیان نیکوکار استان به ایتام و فرزندان نیازمند تحت حمایت در سه ‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین، گفت: نیکوکاران یزدی در سه ‌ماهه نخست سال جاری یک میلیارد و 153 میلیون تومان به ایتام و فرزندان نیازمند غیر یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان یزد کمک کردند.

وی با بیان این که حدود 14 هزار نیکوکار یزدی حمایت ایتام و فرزندان نیازمند را برعهده ‌دارند، افزود: هم‌اکنون چهار هزار و 730 یتیم و فرزند نیازمند غیریتیم از حمایت حامیان نیکوکار در استان یزد بهره‌مند هستند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان بیان کرد: طرح اکرام ایتام و محسنین از جمله طرح‌های حوزه مشارکت‌های مردمی این نهاد است که براساس آن خیران می‌توانند با پرداخت حداقل ۳۰ هزار تومان به‌ صورت ماهیانه، حمایت مادی و معنوی یک یا چند یتیم و فرزند نیازمند غیریتیم را به‌ عنوان فرزندان معنوی خود عهده‌دار شوند.

وی افزود: بستر لازم برای استفاده از شیوه‌های الکترونیکی در پرداخت کمک‌های مبتنی بر نیاز محرومان فراهم ‌شده است و مردم نیکوکار استان یزد می‌توانند به ‌صورت الکترونیکی و غیرحضوری نسبت به پرداخت کمک‌های نقدی خود در زمینه‌های مختلف ازجمله صدقه، اکرام ایتام و محسنین، اطعام و افطاری نیازمندان، نذر و قربانی، فطریه عام و سادات، کفاره عمد و غیر عمد، جشن عاطفه‌ها و نیکوکاری، زکات واجب و مستحب اقدام کنند.

مشعل‌چی یادآور شد: کد ussd # 035 * 8877* تلفن همراه، سامانه نیکوکاری (تلفن رایگان) 0968877، ارسال عدد 1 به سامانه پیامکی 8877، بخش نیکوکاری نرم‌افزارهای کاربردی تلفن همراه از جمله روش‌های نوین کمیته امداد برای پرداخت آسان و سریع کمک‌های مردمی است.

وی ادامه داد: حامیان نیکوکار سال گذشته حدود 9 میلیارد تومان به فرزندان معنوی خود در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین کمک کرده‌اند.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار