معاون استاندار تأکید کرد:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به گذشت یک سال از ثبت یزد به عنوان شهر میراث جهانی، از همه دستگاه‌های استان خواست تا استان یزد و شهر یزد را به عنوان یک شهر فرهنگی با ظرفیت‌های بسیار فراوان در سطح کشور و جهان مطرح کنند .
کد خبر: ۶۲۹۰۴۱
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰ 11 July 2018

«محمدعلی طالبی» در کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی استان با اشاره به برگزاری جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در استان یزد، این جشنواره را یک رویداد فرهنگی دانست که علاوه بر ظرفیت‌های فرهنگی که در آن نهفته است با روح معنوی ‌حضرت امام رضا علیه السلام نیز عجین شده که خود حضور ایشان در کشور بزرگترین ظرفیت فرهنگی و مذهبی ماست .

وی از همه دستگاه‌های استان خواست از تمام ظرفیت‌های خود برای افزایش کمی و کیفی این جشنواره استفاده کنند .

طالبی همچنین خواستار همراهی، همکاری و هم افزایی همه دستگاه‌های استان در راستای تلاش برای انتخاب شهر یزد به عنوان شهر پایتخت کتاب ایران شد .

معاون سیاسی، ‌امنیتی و اجتماعی استاندار به مناسبت درگذشت استاد آذر یزدی و روز ادبیات کودک و نوجوان اشاره کرد و گفت: با همه شعارهایی که داده شده است در زمینه بزرگداشت استاد مهدی آذر یزدی چه در زمان حیات و چه در حال حاضر کوتاهی کرده‌ایم و نتوانسته ایم قدر این سرمایه ارزشمند را بدانیم اما خوشحالیم که با ساماندهی آرامگاه و ایجاد یک مجموعه فرهنگی اقدامات خوبی در حال انجام است .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مناسبت اولین سالگرد معرفی شهر یزد به عنوان شهر میراث جهانی اشاره و بیان کرد: در یک سال گذشته تمام آنچه می‌بایست در این رابطه انجام می‌دادیم را انجام نداده ایم و مهمترین انتظار ما از دستگاه‌های ‌دولتی این است که شاهد برگزاری رویدادهای فرهنگی در بخش‌های مختلف شهر از جمله در بافت تاریخی باشیم .

طالبی ادامه داد: باید بتوانیم با برگزاری رویدادهای فرهنگی، این برنامه‌ها را به عنوان یک برند در یزد به ثبت برسانیم و استان یزد و شهر یزد را به عنوان یک استان و شهر فرهنگی با ظرفیت‌های بسیار فراوان در سطح کشور و جهان مطرح کنیم .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار به شرایط بسیار خوب استان در حوزه فرهنگی و اجتماعی ‌درحال حاضر اشاره کرد و گفت: جمع بسیار همدل، هماهنگ و ارزشمندی در دستگاه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی استان جمع شده اند که می‌توانند کارهای بسیار بزرگی انجام دهند و امیدواریم با این هم افزایی یک حرکت جدی در راستای بازنمود توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فرهنگی استان شاهد باشیم زیرا اگر قدر شرایط امروز را ندانیم بعدها افسوس خواهیم خورد .

گفتنی است؛ در کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی استان درباره برگزاری هرچه بهتر جشنواره ملی رضوی یزد و اقدامات مورد نیاز برای معرفی شهر یزد به عنوان شهر پایتخت کتاب هم اندیشی و تبادل نظر انجام گرفت .

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار