مسئول اجرایی طرح هادی در استان یزد از اجرای این طرح در ۲۳۰ روستای استان خبرداد.
کد خبر: ۶۲۷۵۴۰
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰ 07 July 2018

 قربانیان، مسئول اجرایی طرح هادی در استان یزد از اجرای این طرح در ۲۳۰ روستای استان خبرداد و گفت: از ابتدا اجرای این طرح تاکنون در ۲۳۰روستای بالای ۲۰ خانوار این طرح اجرا شده و در ۷۰ روستای دیگر اجرای آن در دست اقدام است.

قربانیان زمینه سازی برای توسعه و عمران روستاها، تامین و توزیع عادلانه امکانات اجتماعی، تولیدی و رفاهی میان روستائیان، توجه ویژه جهت توسعه مسکن روستائیان و بهبود وضعیت اقتصادی روستا‌ها را از جمله اهداف اجرای طرح هادی عنوان کرد.

وی همچنین تصریح کرد ۵ تا ۸ درصد از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی جهت تهیه و اجرای طرح‌های هادی روستایی اختصاص می‌یابد.

قربانین همچنین افزود سال گذشته در ۴۶ روستای استان طرح توسعه و مرمت آسفالت معابر روستایی در قالب طرح هادی اجرا شده است.

این مقام مسئول همچنین عنوان کرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف شده تا پایان برنامه پنجم توسعه برای تمامی روستا‌های بالای ۲۰ خانوار کشور تهیه طرح هادی را در دستور کار خود قرار دهد که بنیاد مسکن استان توانسته نسبت به مطالعه و بررسی تمامی ۳۵۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان یزد اقدام نماید.

گفتنی است؛ طرح هادی به جهت ساماندهی و اصلاح بافت موجود در روستا‌ها و نحوه استفاده ار زمین برای عملکرد‌های مختلف از قبیل: مسکونی، تجاری و کشاورزی از سال ۱۳۶۲ تحت عنوان روان بخشی روستا‌ها مورد اجرا گذاشته شده و از سال ۱۳۶۶ توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با جدیت پی گیری می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار