مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد خواستار همگرایی بیشتر فعالان فرهنگی در زمینه تبدیل یزد به پایتخت کتاب ایران شد.
کد خبر: ۶۱۸۷۹۷
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰ 13 June 2018

مجید جوادیان زاده صبح امروز در نشست ستاد هماهنگی پایتخت کتاب ایران ـ یزد، بر اهمیت تبدیل یزد به پایتخت کتاب ایران تاکید کرد و اظهار داشت: با انتخاب یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران، ثبت جهانی شهر یزد استمرار بیشتری پیدا می کند.

وی بیان کرد: در دنیای مدرن امروز باید از میراث گذشته شهر یزد، کمال بهره برداری را انجام دهیم و از هر فرصتی در این زمینه استفاده کنیم.

جوادیان زاده ادامه داد: شهر یزد از لحاظ فرهیختگی، فرهنگی و تاریخی و ظرفیت هایی دارد که باید به برند جهانی تبدیل شود.

وی، خواهان همگرایی بیشتر فعالان فرهنگی در مبحث پایتخت کتاب ایران شد و افزود: یزد از قابلیت های بسیاری برای مطرح شدن پایتخت کتاب ایران برخوردار است.

مدیرکل ارشاد استان یزد همچنین بر اهمیت مشارکت بحش خصوصی در این حوزه تاکید کرد و بیان داشت: بخش خصوصی باید بیش از گذشته در این حوزه سرمایه گذاری کند.

جوادیان زاده تصریح کرد: همه باید احساس کنند که مبحث کتاب یک ضرورت اجتماعی و فرهنگی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در ادامه به بحران کم آبی و تنش هایی که این حوزه وجود دارد اشاره کرد و اظهار داشت: شهروندان همانگونه که بحران کم آبی را احساس کرده اند باید این نوع تعلق خاطر را نیز در حوزه کتاب و کتابخوانی داشته باشند.

جوادیان زاده خاطرنشان کرد: شهروند کتابخوان از برنامه های مهم و ضروری است که در آن باید همه دغدغه مندان فعالیت های موثر و جدی تری را انجام دهند.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار