همایش یک روزه تاثیر عملکردهای فرهنگی بر کاهش مصرف دخانیات روز سه شنبه با حضور 500 نفر از کارشناسان بهداشتی ، تشکل های مردم نهاد ، متصدیان رستوران ها ، مدیران فنی واحدهای صنعتی تولیدی و روسای اتحادیه های صنفی یزد برگزار شد.
کد خبر: ۶۱۸۶۷۶
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰ 13 June 2018

به گزارش «تابناک یزد»، در این همایش شرکت کنندگان با تاثیر مخرب مصرف مواد دخانی از جمله انواع سرطان ها، بیماری های قلبی و عروقی، بیماری های تنفسی و مشکلات اجتماعی و روانی آشنا شدند.
عوارض و بیماری های مرتبط با مصرف مواد دخانی، موضوع آموزه های دینی و مصرف دخانیات ، بهداشت و کنترل موضوع دخانیات و نقش مهم تشکل های مردم نهاد در کاهش مصرف مواد دخانی از مهمترین موضوع های همایش بود.
این همایش در سالن شهید علیزاده دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) با هدف آشنایی قشرهای مختلف مردم بویژه جوانان و بانوان با مضرات مواد دخانی و با همکاری دستگاه های فرهنگی استان برگزار شد.
معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) یزد گفت: در مجموع 25 درصد مردم این استان دخانیات مصرف می کنند و یزد در این خصوص در رتبه یازدهم قرار دارد.
دکتر محمدحسن لطفی افزود: در سال های اخیر رشد مصرف مواد دخانی از جمله قلیان افزایش یافته و برای پیشگیری و کاهش آن باید فعالیت های فرهنگی ارتقا پیدا کند.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار