کد خبر: ۶۱۸۵۲۷
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۳ 13 June 2018

به گزارش «تابناک یزد»، دبیر اجرایی طرح پیوند نوجوانان با مساجد مهریز از آغازاجرای طرح پیوند مساجد با نوجوانان در مهریز خبر داد و گفت: این طرح در مسجد صاحب الزمان مهریز با شرکت 200 نوجوان برای اولین بار آغاز شده است.
محمد حسن علیان افزود: دانش اموزان کلاس های 5 و 6 و 7 ابتدایی در سطح شهرستان شناسایی شده اند و برای آنان برنامه های آموزشی رو‌خوانی، جزء‌خوانی و قرائت قرآن کریم،حدیث خوانی و برنامه‌های فرهنگی و هنری و ورزشی روزانه برگزار می شود
علیان افزود: هدف از اجرای این طرح جذب نوجوانان و جوانان به محیط مسجد و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی است و این طرح با هدف تربیت دینی و اخلاقی نوجوانان وجوانان با تاکید بر مسجد محوری، با همکاری دستگاه ها دولتی و نهادهای مردمی اجرا می شود.
وی ادامه داد: شیوه اموزشی در این طرح متفاوت تر از شیوه های آموزشی دیگر است و با توجه به موقعیت هیجانی و از طریق نشاط و بازی و روش های ریتمی مبانی به نوجوانان تعلیم داده می شود و از طریق گویش و تدریس مانند کلاس های درسی استفاده نمی شود.
امام جمعه مهریز با حضور در جمع نوجوانان طرح پیوند نوجوانان با مساجد را طرحی با هدف تربیت دینی و اخلاقی نوجوانان با تاکید برمسجد محوری، دانست و گفت: از راه های انتظار فرج همین کلاس ها و همین آمادگی ها می باشد و انشاالله زمان ظهور امام زمان ما این آمادگی را داشته باشیم تا به دستورات امام زمان عمل کنیم.
حجت الاسلام محی الدینی ادامه داد: تشویق و ترغیب نوجوانان و جوانان برای حضور در مساجد، ایجاد نشاط و شادابی معنوی در برنامه های مساجد برای پذیرش جوانان و نوجوانان، توسعه آموزش نیروی انسانی فعال در مسجد، مدرسه و خانه برای تعامل و برخورد مناسب با نوجوانان و جوانان و رونق بخشی به برنامه های فرهنگی سازنده و اثرگذار از دیگر اهداف برگزاری این طرح است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار