مدیر کل اداره استاندارد استان یزد از تدوين سند حمایت از کالای ایرانی در استان خبر داد و گفت: این سند می تواند یکی از دستاورد های مهم برنامه ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور محسوب شود.
کد خبر: ۶۱۸۲۲۸
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۰ 12 June 2018

«محمد حسین ماجدی اردکانی» در نشست تخصصی با مدیران و کارشناسان سمن‌های استان افزود: با حمایت از کالای ایرانی، گرایش مردم به سوی تولیدات داخل بیشتر شده و فروش محصولات داخلی افزایش می‌یابد.

وي ادامه داد: این رویه، دوران چرخ‌های صنعتی و اقتصادی کشور را تندتر می‌كند که ضمن افزایش فروش واحدهای تولیدی، اشتغال‌زایی هم در جامعه افزایش می‌یابد و کمتر شاهد بیکاری فرزندان این مرزو بوم خواهیم بود. 

ماجدي اردكاني خاطرنشان كرد: نوشتن و تنظیم سند حمایت از کالای ایرانی را در استان یزد در دستور کار داریم که مطمئنا پس از اتمام، این سند می‌تواند یکی از دستاورد‌های مهم برنامه ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور محسوب شود. 

این مسئول تصریح کرد: حمایت از کالای ایرانی، خصوصاً گرایش به سمت خرید و استفاده از تولیدات یزدی نمی‌‌تواند دستوری باشد بلکه باید با فرهنگ‌سازی، اشتیاق و تمایل مردم را به سوی تولیدات بومی افزایش دهیم. 

مدیر کل اداره استاندارد استان در ادامه تاکید کرد: خوشبختانه سمن‌های استان دارای دانش، تجربه، ظرفیت و توان بالایی هستند و در خصوص معرفی کالا‌های خوب و باکیفیت یزدی به مردم استان و کشور می‌توانند نقش به سزایی را ایفا كنند.

وی افزود: در طول تاریخ، ثابت شده است که یزدی‌ها به امانت‌داری، تدین و راستی و درستی شهره هستند بنا بر این باید مسیری را طی كنيم که ضمن معرفی تولیدات این استان به عموم مردم، کیفیت کالاها را به گونه‌ایی تضمین كنيم تا شهروندان دیگر شهرها و استان‌های کشور با خاطری آسوده، تولیدات یزدی را در سبد مصرف خانوار خویش داشته باشند.

ماجدی اردکانی در پایان خطاب به مسئولان سمن‌هاي استان، گفت: آماده پذیرش هرگونه انتقاد، نظر و پیشنهاد از سوی سمن‌ها هستیم، ضمن این که این اطمینان را به تمامی سمن‌ها و طبقات اجتماعی می‌دهیم که به منظور حفظ و تضمین کیفیت، در فواصل زمانی معین و به صورت تصادفی، گزارش‌ها و  نتایج آزمایشگاهی مراکز همکار استاندارد را مورد راستی آزمایی قرار می‌دهیم.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار