معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش یزد خبر داد
معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش استان یزد گفت: استارت ممنوعیت به‌کارگیری معلم مرد در دبیرستان‌های دخترانه 5 سالی است در این استان اجرا می‌شود و اکنون در دستور کار وزارت آموزش‌وپرورش قرارگرفته است.
کد خبر: ۶۱۸۲۱۵
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۶ 12 June 2018
 محمود زارع با اشاره به ممنوعیت به کارگیری معلم مرد در دبیرستان‌های دخترانه، گفت: این ممنوعیت پنج سالی است که در استان یزد مورد توجه قرار گرفته و در حال اجرا است.

وی افزود: امسال این ممنوعیت به وزارت آموزش و پروش کشور کشیده شده است و آموزش و پروش نیز روند این ممنوعیت را در استان یزد جویا شده است و بر اساس اجرای این قانون در استان یزد، این قانون را به صورت کشوری درآورده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش‌ و پرورش استان یزد اظهار داشت: پنج سال پیش مصوبه‌ای مبنی بر اینکه در مدارس دخترانه معلمان توانمند زن بسیار زیاد است و همچنین در راستای تعادل در به‌کارگیری نیروی انسانی را به شورای معاونین آموزش و پروش استان یزد ابلاغ کردیم؛ لذا این ممنوعیت پنج سالی است در استان یزد با روند خوبی صورت گرفته است.

زارع با تأکید بر اینکه با الگو گرفتن از این نوع سیاست در استان یزد در حوزه توانمندسازی معلمان زن در دروس تخصصی اقدامات گسترده‌ای صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: قبل از اجرای این طرح درس‌های خصوصی توسط معلمان زن تدریس نمی‌شد؛ اما با این طرح خوشبختانه معلمان زن در دروس تخصصی ارتقای خاصی یافته‌اند؛ همچنین با اجرای این طرح تعادل در نیروی انسانی به‌صورت کامل اتفاق افتاده است.

این مقام مسئول با اشاره به استثنائات مشمول این طرح، بیان داشت: مناطقی که در حاشیه و محروم استان قرارگرفته‌ و عاری از وجود معلم زن هستند؛ مشمول این طرح نمی‌شوند؛ همچنین مدارس استعدادهای درخشان نیز مشمول این ممنوعیت نیستند که این دو مورد شامل دستورالعمل ویژه‌ای در این راستا هستند.

وی در پایان با تأکید بر اینکه قانون ممنوعیت به‌کارگیری معلم مرد در دبیرستان، فقط شامل دروس اصلی است، اضافه کرد: هرچند این موارد استثنا شامل دستورالعمل ویژه است؛ اما ضروری است نهایتاً مجوز به‌کارگیری را از آموزش و پروش استان اخذ نمایند؛ لذا اخذ مجوز به‌کارگیری معلم مرد در مدارس دخترانه از آموزش و پروش، الزامات مهم این طرح است.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار