معاون سياسي، امنيتي استاندار یزد تاكيد كرد:
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد با اشاره به اين‌كه هر زمان سرمايه‌هاي اجتماعي تنزل پيدا كند گروه‌هايي از جامعه آسيب ديده و راه براي بروز برخي مشكلات باز مي‌شود، گفت: زمينه سازي و برنامه ريزي براي مبارزه با مواد مخدر بر مبناي مشاركت مردم و سرمايه‌هاي اجتماعي مورد توجه قرار گيرد .
کد خبر: ۶۱۸۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰ 12 June 2018

«محمدعلی طالبی» در جلسه كميته تخصصي تشكل‌هاي غيردولتي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر، اظهار کرد: امروزه زماني كه موضوع سازمان هاي مردم نهاد مطرح مي‌شود، در اولين رويكرد مشاركت به عنوان عنصري ضروري و از عوامل اصلي تقويت سرمايه هاي اجتماعي در اين بستر مورد توجه قرار مي گيرد .

وی افزود: علت اصلي بروز برخي از مسائل و مشكلات جامعه كه با آن‌ها روبرو هستيم، تنزل سرمايه‌هاي اجتماعي در كشور است زيرا در شرايطي كه سرمايه اجتماعي تنزل پيدا كند گروه‌هايي از جامعه آسيب مي‌بينند و راه براي ظهور و بروز برخي از مشكلات از جمله اعتياد باز مي‌شود .

معاون سیاسی،‌امنیتی و اجتماعی استاندار یزد، گفت: اگر از جايگاه اثرگذاري سازمان‌هاي مردم نهاد به موضوع اعتياد و مبارزه با مواد مخدر نگاه كنيم يعني هدف اين است كه بايد از اين طريق مشاركت مردم را در مبارزه با آسيب‌هاي ناشي از اين اتفاق فعال سازيم كه متناسب با اين نگاه در حال حاضر اعتماد و تقويت جايگاه حضور سازمان‌هاي مردم نهاد در برنامه‌هاي مختلف مورد توجه قرار گرفته است .

طالبی ادام داد: علت موفقيت برخي از گروه‌ها در حل موضوع اعتياد توجه به مفهوم مشاركت و اجتماعي سازي اين موضوع است كه به طور كلي برنامه‌هاي اين حوزه بايد به سمت جامعه هدف، مردم، جوانان، محلات و روستاها سوق داده شود زيرا انسجام، اعتماد، مشاركت و سرمايه هاي اجتماعي مي‌توانند در اين زمينه بسيار اثرگذار واقع شوند .

وی تصریح کرد: هنر يك سازمان مردم نهاد، به خدمت گرفتن مشاركت جامعه در حل موضوعات اجتماعي است و خوشبختانه در استان يزد با توجه به ظرفيت بي‌نظير سرمايه هاي اجتماعي از جمله معلمان، نخبگان، روحانيون، هنرمندان و رسانه ها و ساير گروه هاي جامعه زمينه براي تحقق اين امر فراهم است .

طالبي افزود: در زمينه مبارزه با مواد مخدر و اعتياد بايد به سمت طرح ها و برنامه هاي اثرگذار حركت كنيم تا با تقويت همكاري هاي بين بخشي و حضور سازمان هاي مردم نهاد از انجام برنامه هاي جزئي و پراكنده شدن اعتبارات اجراي طرح ها جلوگيري شود .

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار در پايان سخنان خود با تاكيد بر حمايت از سازمان‌هاي مردم نهاد توانمند و فعال در زمينه‌هاي مختلف گفت: توجه به دوره‌هاي توانمندسازي و آموزش سازمان‌هاي مردم نهاد براي افزايش نقش آفريني آنها و تقويت مشاركت‌هاي مردمي ضروري است و اين مهم با محوريت دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري يزد برنامه‌ريزي مي‌شود 

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار