معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد:
کمیته امداد برای سهولت در پرداخت فطریه و کفاره مردم خداجوی استان یزد کد دستوری # 035*8877* تلفن همراه را در نظر گرفته است.
کد خبر: ۶۱۶۷۰۱
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰ 09 June 2018

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد با اشاره به رویکرد این نهاد برای بهره‌گیری از شیوه‌های نوین و الکترونیکی در دریافت کمک‌های مردمی به‌صورت غیرحضوری گفت: کمیته امداد برای سهولت در پرداخت فطریه و کفاره مردم خداجوی استان یزد کد دستوری # 035*8877* تلفن همراه را در نظر گرفته است.

غلامرضا مشعل چی، ادامه داد: شهروندان نیکوکار می‌توانند پس از واردکردن کد دستوری و انتخاب شماره 5 با عنوان طرح‌های ویژه به صفحه بعد هدایت‌شده و مجدداً با انتخاب عدد 5 که مربوط به زکات است، گزینه موردنظر خود را از میان زکات فطریه عام، زکات فطریه سادات، کفاره عمد و کفاره غیر عمد انتخاب و مبلغ موردنظر را وارد و نسبت به پرداخت اقدام کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد یادآور شد: تمامی کمک‌های حاصل از زکات فطریه و کفاره طبق نیت نیکوکاران برای فقرا و مساکین هزینه شده و هزینه‌های پشتیبانی از محل بودجه دولتی تأمین می‌شود.

وی بابیان اینکه مردم خیر و نیکوکار استان یزد سال گذشته بیش از یک میلیارد تومان فطریه و کفاره پرداخت کردند، افزود: 661 میلیون تومان از کمک‌های اهدایی در قالب زکات فطریه عام و سادات، 321 میلیون تومان کفاره غیر عمد و 34 میلیون تومان کفاره عمد بود.

مشعل چی گفت: فطریه جمع‌آوری‌شده برای کمک‌هزینه معیشت، رفع سوءتغذیه کودکان، کمک‌هزینه تحصیلی، درمان، جهیزیه، مسکن فقرا و مساکین هزینه می‌شود.

 معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد بیان کرد: 380  پایگاه در سطح شهر، مساجد، پایگاه‌های بسیج و مراکز نیکوکاری نسبت به دریافت فطریه و کفاره مردم استان در دو روز عید فطر اقدام می‌کند که از این تعداد 100 پایگاه در مرکز استان و مابقی در شهرستان‌ها فعال هستند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار