امام جمعه یزد:
نماینده ولی فقیه در استان یزد که در طول سال‌های حضرت امام خمینی(ره) در کنار ایشان بوده، استکبار ستیزی را یکی از مهمترین آرمان‌های حضرت امام دانست.
کد خبر: ۶۱۴۷۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰ 03 June 2018

 آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی پیش از ظهر امروز در آیین رونمایی از پوستر ششمین جشنواره ملی روح خدا به فضیلت‌های بسیاری که برای اعمال ماه مبارک رمضان وارد شده اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از پربرکت‌ترین دعاها و اعمالی که برای این ایام بیان شده، جوشن کبیر است.

وی خاطرنشان کرد: اگر مسئولان و دست اندرکاران جشنواره روح خدا بتوانند از فرازهای این دعای ارزشمندی که معانی بسیار زیاد و ارزشمندی در آن نهفته است بهره‌گیری کنند، قطعا نقش بسیار مهمی در پیشبرد اهدافشان دارد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: صفات خدای متعال همه در دعای جوشن کبیر به صورت بسیار زیبایی وارد شده و اگر کسی بتواند این دعای عظیم‌الشان را که گلستانی از نام‌های خداوند متعال است در عرصه هنر وارد کند ارزش کار بسیار زیاد می‌شود.

ناصری یزدی ادامه داد: انسانی که به عنوان خلیفه‌الله است و می‌خواهد جانشین خداوند بر روی زمین باشد باید سعی کند خود را در مسیر خدا قرار دهد و حداقل بخش بسیار بسیار کوچکی از ارزش‌های الهی را در وجود خود داشته باشد.

امام جمعه یزد به چند دوره قبلی این جشنواره اشاره کرد و افزود: لازم است که یک بررسی در ارتباط با میزان تاثیرگذاری این جشنواره در معرفی سیره و آرمان‌های امام خمینی(ره) به جامعه به ویژه نسل جوان صورت گیرد.

ناصری یزدی افزود: امام خمینی(ره) یک شخصیت الهی و معنوی دارد که باید این شخصیت را به مردم معرفی کنیم اما آرمان‌های آن حضرت را ما باید بیش از هر چیزی در برنامه‌های خود قرار دهیم و سعی کنیم این آرمان‌ها که از اصلی‌ترین آنها استکبار ستیزی بود را به مردم معرفی نماییم.

وی با اشاره به اینکه آرمان‌های امام خمینی(ره) آرمان‌هایی الهی و برگرفته از آرما‌ن‌های نبی مکرم اسلام، امیرالمومنین(ع) و معصومین(ع) است بیان کرد: اگر میزان اثرگذاری این جشنواره کم بوده باید در راستای بهبود فعالیت‌ها عمل کرد و در صورتی که تاثیرگذاری آن خوب بوده باید نسبت به تقویت هرچه بیشتر اثرگذاری جشنواره قدم برداشت.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه ایجاد تحول و نوآوری در هر کاری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است بیان کرد: در صورتی که فعالیت‌های صورت گرفته در این جشنواره تاکنون نتوانسته هدف‌های در نظر گرفته شده را محقق کند باید سعی کرد روش را تغییر داد و با ایجاد نوآوری در کار، زمینه بهبود هرچه بیشتر فعالیت‌ها را فراهم کرد.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار