رقابت های جام جهانی 2018 روسیه 28 روز دیگر در روسیه آغاز می شود و تیم ملی فوتبال ایران با سرمربی پرتغالی خود یعنی کارلوس کی روش با اسپانیا، پرتغال و مراکش همگروه است.
کد خبر: ۶۰۷۳۹۲
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۹ 18 May 2018

به گزارش «تابناک یزد»، کی روش یکی از باتجربه ترین مربیان حاضر در رقابت های جام جهانی است و در عین یکی از گران ترین ها نیز محسوب می شود.

* «سی کیو» در روسیه به عنوان یک سرمربی چهارمین حضور خود را تجربه می کند و از این لحاظ رکورددار است. کی روش از آن دست مربیانی شده که تخصص حضور در رقابت های جام جهانی را به دست آورده اند.

* کی روش به پشتوانه قراردادی که در آن بندهایی جنجالی گنجانده شده یکی از گران ترین مربیان حاضر در جام جهانی است. او به پشتوانه حضور چندین باره در این رقابت ها و تبدیل شدن به متخصص صعود به جام جهانی این چنین گران شده است. او دو میلیون و 900 هزار یورو از فدراسیون فوتبال ایران پول دریافت می کند تا هفتمین سرمربی گران قیمت تورنمنت روسیه باشد.

* کی روش از سال 2011 هدایت تیم ملی فوتبال ایران را بر عهده دارد و امسال وارد هشتمین سال هدایت این تیم شده است. سرمربی پرتغالی از لحاظ اینکه مدت زمانی طولانیست هدایت یک تیم را در دست دارد نیز در میان بسیاری از همتایانش در روسیه رکورددار است.

* پس از برانکو ایوانکوویچ که در سال 2006 هدایت تیم ملی فوتبال ایران را در جام جهانی آلمان در دست داشت کی روش دومین مربی تاریخ فوتبال ایران است که تیم ملی کشورمان را به جام جهانی می برد.

* کی روش نخستین سرمربی در جام جهانی 2018 روسیه است که به غیر از ایران دو تیم دیگر را در جام جهانی هدایت کرده. او پیش از این تیم ملی فوتبال آفریقای جنوبی و پرتغال را به جام جهانی برده و هدایتگر آنها بوده است.

* کی روش نخستین مربی در تاریخ فوتبال ایران که تیم ملی ایران را در جام جهانی هدایت می کند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار