کار ساخت نخستین مدرسه اوتیسم از محل کمک های خیری در یزد آغاز شد.
کد خبر: ۶۰۶۶۹۲
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۱ 16 May 2018

به گزارش «تابناک یزد»، رئیس اداره آموزش وپرورش استثنایی یزد گفت: برای نخستین بار چنین مدرسه ای با نیازهای ویژه دانش آموزان اوتیسم در یزد ساخته می شود.

مصطفی پایدار افزود: این فضای آموزشی در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع و با یکهزار و 900 متر مربع زیربنا و با هزینه بالغ بر 22میلیارد ریال احداث خواهد شد.

وی با بیان اینکه هزینه ساخت این مدرسه به همت محمد زرکش از خیران استان تامین و پرداخت می شود، اظهار کرد: به دلیل شرایط ویژه این گروه از کودکان ساختمان در طبقات مختلف ساخته می شود.

وی با قدردانی از همت خیران مدرسه ساز یادآور شد: سعی و کوشش در امر مدرسه سازی یکی از ماندگارترین اعمالی است که به واسطه آن فرزندان ایران زمین به بالاترین جایگاه های علمی دنیا دست پیدا خواهند کرد.

در استان یزد یک هزار و 235 مدرسه دولتی، 188 مدرسه غیر دولتی و 467 باب پیش دبستانی و 112 مدرسه بزرگسال و 32 مدرسه استثنایی با دو هزار و 400 دانش آموز در هفت گروه استثنایی مشغول به تحصیل هستند.

مجموع دانش آموزان استان 239 هزار نفر اعلام شده است.

اوتیسم، اختلال رشد عصبی در اعصاب مرکز است که در تحول و رشد مغز اختلال ایجاد و تعامل یا رفتار فرد را دچار اختلال می کند.

مبتلایان به اوتیسم نمی توانند با محیط پیرامون ارتباط برقرار کنند و دچار رفتارهای کلیشه ای و تکراری می شوند.

اوتیسم، اختلالی است که علت دقیق و مشخصی ندارد و مادام العمر است اما اگر به موقع تشخیص داده شود از شدت علائم آن کاسته می شود و فرد مبتلا می تواند به فعالیت های اجتماعی بازگردد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، هرچند علت دقیق اختلال اوتیسم مشخص نیست اما علل ژنتیکی ، محیطی و وجود سابقه اختلال یادگیری در خانواده بعنوان برخی علل ایجاد کننده آن مطرح شده که ثابت نشده است.

هم اکنون 2 هزار و 100 کودک مبتلا به اوتیسم در 60 مدرسه سراسر کشور تحت آموزش هستند و هر کودک یا حداکثر هر سه کودک تحت آموزش یک مربی قرار دارند.

 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار