شهردار ابرکوه اعلام كرد: شهرداری ابرکوه آمادگی دارد تا در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی تعدادی ایستگاه و پاتوق کتاب در نقاط مختلف شهر ایجاد کند .
کد خبر: ۶۰۶۴۹۷
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵ 16 May 2018

«سید علیرضا رسولی» در جلسه انجمن کتابخانه‌های ابرکوه اظهار کرد: در شرایط فعلی که دهکده جهانی هر روز در حال تغییر و تحولات علمی و تکنولوژی‌های متعدد است، انجام کار فرهنگی حد و مرزی ندارد و شهرداری نیز در چند ماه اخیر اقدامات متعددی در این حوزه انجام داده است . 

وي با تأکید بر این که شهرداری یک ارگان همراه است، اضافه کرد: در همین راستا شهرداری ابرکوه آمادگی ساخت 10 ایستگاه یا پاتوق کتاب را در بهترین نقاط شهر با زمین‌هایی در ابعاد مختلف دارد و هزینه‌های جاری آن را نیز تقبل می‌کند چرا که ما معتقدیم مسائل فرهنگی باید به سطح شهر کشیده شود تا مردم بهتر با آن ارتباط برقرار کنند نه این که فقط به یک ساختمان یا مرکز خاص محدود شود . 

رسولی با بیان این که ابرکوه در سال 86، چهارده کتاب‌فروشی داشت ولی امروز یک یا دو مورد بیشتر نیست، عنوان كرد: دستگاه‌های مختلف باید کتاب‌فروشی‌ها و افرادی را که وارد این حرفه می‌شوند، مورد حمایت خود قرار دهند . 

شهردار ابرکوه یکی از معضلات حوزه فرهنگ شهرستان را فقدان یک مجتمع متمرکز فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: شهرداری یک قطعه زمین به مساحت 11 هزار مترمربع به همراه یک طرح مطالعاتی دارد که حاضر است آن را در اختیار سرمایه‌گذاران و یا دستگاه‌های اجرایی قرار دهد تا را عملیاتی کنند . 

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار