معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: با اقدامات خوب صورت گرفته درزمینه کاهش معضلات اجتماعی در استان یزد، یزد، یکی از استان‌های موفق درزمینه کاهش روند طلاق در جامعه است.
کد خبر: ۵۹۱۲۷۴
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰ 16 April 2018

محمدحسین رحیمی زاده عصر امروز در دیدار با عباس ملا‌زینلی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی یزد، با تأکید بر نقش برجسته شهرداری در عرصه فرهنگ جامعه و پیشگیری از وقوع جرائم بیان کرد: شهرداری است که می‌تواند چهره شهر را به سمتی آرامش‌بخش برده و آحاد جامعه را از تنش‌ها دور کند.

وی ادامه داد: معاونت فرهنگی اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان یزد توجه ویژه‌ای در امر خانواده داشته و همواره تلاش کرده است تا با ورود به پرونده‌های طلاق و ارائه خدماتی از قبیل مشاوره‌های خانواده از طلاق و ازهم‌گسستگی خانواده‌ها جلوگیری شود.

 معاون قضایی رئیس‌کل دادگستری استان یزد تصریح کرد: این اقدام تأثیر مناسبی بر کاهش روند طلاق در استان داشته و استان یزد یکی از چند استان موفق در این عرصه به شمار می‌آید؛ اما در کنار آن و ضمن تحقیقات و نظرسنجی‌ها و نیازسنجی‌های صورت گرفته این نیاز نیز احساس شد تا برنامه‌های این معاونت به لایه‌های قبل از اختلافات شدید خانواده‌ها نیز راه پیدا کند.

این مقام مسئول افزود: زوج‌های جوان و خانواده‌ای تازه تشکیل‌شده عمده هدف این برنامه‌ها را دربرمی گیرد و ما در تلاشیم تا با اجرای پروژه‌های توانمندسازی خانواده‌های در عرصه‌های مهارت‌های زندگی به‌ویژه در عرصه اقتصاد، معضلات خانواده‌ها را پیش از رسیدن به مرحله بحران برطرف سازیم.

رحیمی زاده در ادامه با تأکید بر اهمیت همکاری همه نهادها و دستگاه‌های دخیل در جامعه در راستای اجرای هرچه بهتر این برنامه، خانواده را مهم‌ترین رکن جامعه و منشأ شکل‌گیری هویت اجتماعی هر فرد دانست و گفت: با اصلاح خانواده است که می‌توان افرادی سالم و درنتیجه جامعه‌ای سالم داشت.

وی با اشاره به برنامه شورای اجتماعی کشور در راستای حل معضلات اجتماعی کشور، افزود: در بسیاری از موارد است که می‌توان با توانمندسازی خانواده‌ها، از بروز معضلات جدی خانوادگی در جامعه جلوگیری کرد، عرصه اقتصاد یکی از این عرصه‌ها بوده و ما امیدواریم تا بهره‌گیری از توانمندی سازمان‌های دخیل به‌ویژه شهرداری، بتوانیم این پروژه را اجرا نموده و با حمایت از خانواده‌ها در راستای توانمندی خود با راه‌اندازی کسب‌وکار، چه در سطح خانگی و چه فراتر از آن، بار معضلات جامعه را تا حد ممکن سبک کنیم.

معاون قضایی رئیس‌کل دادگستری یزد بیان کرد: بحمدالله همکاری و هماهنگی دستگاه‌ها در استان یزد همواره با صمیمیت و سازندگی همراه بوده است، امیدواریم در این عرصه نیز مسئولان استانی و شهر یزد، به‌ویژه شهرداری یزد، قدم در میان گذاشته و گام‌های مؤثری درزمینهٔ کاهش جرائم در جامعه برداشته شود.

این مقام مسئول، برگزاری کارگاه‌ها جلسات توانمندسازی خانواده‌ها، برگزاری جلسات مشاوره و نیز، اشاعه اقدامات سازنده در راستای فرهنگ‌سازی و ایجاد بستری آرام در شهر را ازجمله مواردی برشمرد که می‌تواند با همکاری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی یزد، روند سازنده‌ای را پیش بگیرد.

وی در پایان ظرفیت یزد برای اقدامات سازنده و اثربخش را بسیار مناسب دانست و بیان کرد: با جلسات سازنده و کارشناسی شده می‌توان گام‌ها عملیاتی و پر بازدهی در راستای داشتن جامعه‌ای امن و سالم برداشت.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار