وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد گفت: درباره تخلفات مالی مناطق آزاد شنیده‌ام که پاره‌ای از آن موارد بی ارتباط با آقای بقایی نیست.
کد خبر: ۵۷۸۴۹۲
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۳ 13 March 2018

به گزارش «تابناک یزد»؛ سیدمحمد حسینی وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در واکنش به اظهاراتی مبنی بر اینکه 60 هزار شی گرانبها در زمان تصدی بقایی از موزه ملی خارج شده و تعدادی از دوربین‌ها نیز از کار افتاده، اظهار کرد: احمدزاده به دلیل آن که مسئولیت سازمان میراث فرهنگی را بر عهده داشته، بهتر می‌تواند نسبت به این مسئله اظهارنظری کارشناسی داشته باشد.

وی افزود: بنده به دلیل مشغله کاری فراوان در وزارت ارشاد و مرتبط نبودن با سازمان میراث فرهنگی درجریان اتفاقاتی که درآن مجموعه رخ داده نیستم .

حسینی تصریح کرد: البته انتقال معاونت‌های سازمان میراث فرهنگی به اصفهان و شیراز از ابتدا برایم قابل قبول نبود و جسته و گریخته اخباری مبنی بر اینکه طی این انتقال، اسناد و اشیای نفیس آسیب دیده‌اند، به گوش می‌رسید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم بیان کرد: درباره مناطق آزاد و تخلفات مالی در آن مجموعه خبرهایی مبنی براحضار و بازداشت بعضی مدیران کیش و مراکز دیگر شنیده‌ام که احتمالا پاره‌ای از آن موارد بی ارتباط با آقای بقایی نباشد و انتظار داریم قوه قضائیه پس ازصدور رای نهایی، روشنگری‌های لازم را انجام دهد.

وی با اشاره به سیر تحول احمدی‌نژاد از آ‌غاز دولت نهم تاکنون تاکید کرد: احمدی‌نژاد روحیه خدمتگزاری بالایی داشت و در آغاز کار در شهرداری‌ و ریاست جمهوری، خدمات گسترده‌ای ارائه داد و با به کارگیری نیروهای متدین و انقلابی، اقدامات مثبتی را انجام داد و حتی مقام معظم رهبری بارها از تلاش‌های دولت نهم و دهم تقدیر کردند.

حسینی اذعان کرد: اما به تدریج هرچه به پایان دولت دهم نزدیک می‌شدیم علائم و رفتارهایی در وی مشاهده می شد که تفاوت چشم‌گیری با روحیه او در آغاز فعالیتش داشت.

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد یادآور شد:‌ البته بعید به نظر می‌رسد که چنین تغییراتی یک شبه رخ دهد، معمولا زمینه های فکری و خصلتی کم و بیش وجود دارد و عوامل دیگر از جمله اطرافیان آن راتشدید می کنند و باعث تقویت ویژگی‌های منفی می شوند.

وی ادامه داد: حلقه خاصی که دور احمدی‌نژاد را احاطه کرد باعث بسیاری از تصمیمات ناصواب شد! نیروهایی که سالیان سال و از زمان دفاع مقدس با وی بودند کنار رفتند و همین مسئله باعث شد تا رفتارها و حالت‌های منفی در وی بروز کند.

حسینی در پایان خاطرنشان کرد: یک نمونه ازخبط آشکاراحمدی نژاد که مایه تاسف شد، نامه مورخ ۳۰بهمن وی به مقام معظم رهبری بود که بنده در یادداشت مبسوطی به برخی ایرادات حقوقی آن اشاره کرده‌ام و قرار است که چندنفر از اعضای کابینه دولت نهم و دهم، موضعی مشخص در این‌باره اتخاذ کنند که به اطلاع مردم خواهد رسید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار