مدیرعامل آب منطقه ای یزد:
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی در برداشت منابع آبی گفت: طی هفت سال گذشته با بحران جدی آب در استان روبرو هستیم.
کد خبر: ۵۶۳۰۸۴
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱ 07 February 2018

به گزارش تابناک یزد، محمدمهدی جوادیان ‌زاده، روز چهارشنبه در نشست شورای حفاظت آب و شورای هماهنگی دشت پایلوت در ابرکوه با بیان اینکه برای برداشت صحیح منابع آب، فرهنگ سازی نشده افزود: مصرف،یک نوع رفتار است .
وی با بیان اینکه باید قدردان کشاورزان استان بخاطر همکاری در خاموشی چاههای کشاورزی باشیم تصریح کرد: جهاد کشاورزی در اجرای این طرح، همکاری خوبی داشته است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای یزد با اشاره به اینکه برداشت بی رویه آب، خیانت به نسل های بعدی است یادآورشد : نیاکان ما در مصرف و برداشت آب بخوبی مدیریت می کردند و از آب قنوات چندین بهره را علاوه بر مصرف دربخش کشاورزی می بردند.
بنابه گزارش ایرنا، جوادیان زاده بابیان اینکه سال گذشته با خاموشی چاههای کشاورزی استان یزد 45میلیون مترمکعب آب صرفه جویی شد تصریح کرد: امسال با خاموشی 45 روزه چاههای کشاورزی استان بیش از 70میلیون متر مکعب آب صرفه جویی خواهد شد.
وی افزود: بخاطر تداوم خشکسالی و بحران آبی، خاموشی چاههای کشاورزی استان به 60 روز افزایش خواهد یافت. 
محمد کاظمی نسب سرپرست فرمانداری ابرکوه هم گفت: این شهرستان با سه دهه بحران آبی با مشکلات عدیده ای روبروست و کشاورزان بیش از پیش باید در برداشت آب مدیریت کنند.
رئیس اداره منابع آب ابرکوه نیز با اشاره به بحرانی بودن آب دربخش کشاوری ابرکوه گفت: 130 مصوبه برای مدیریت برداشت آب در این بخش، مصوب شده است. 
محمد حسین باقری به موفقیت طرح خاموشی چاههای کشاورزی که نقش بسزایی درحفاظت منابع آب زیرزمینی داشته اشاره و اظهار کرد: با اجرای این طرح 29 سانیمتر سطح آب زیر زمینی افزایش یافته است.
وی افزود: از سال 1393 در راستای اجرای طرح ملی احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی، با افزایش نظارت وکنترل بر بهره برداری و برداشت از منابع آب زیرزمینی با نصب و راه اندازی کنتورهای هوشمند، اقدامات شاخصی انجام شد که تجهیز 88 درصد 658 حلقه چاه اب به کنتور هوشمند از جمله آنهاست. 
سالانه از 15هزار هکتار اراضی زیرکشت ابرکوه بیش از 190 هزار تن محصول زراعی و باغی تولید می شود. 
مرکز شهرستان 53 هزار نفری ابرکوه در 140کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار