کد خبر: ۵۰۷۴۵۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹ 12 October 2017
به گزارش «تابناک یزد»مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به تعلق 67 درصدی جمعیت اين استان به جامعه کارگری، اين امر را موجب دوچندان شدن مسئوليت استان دانست.

«محمدحسین ریاحی» در دیدار با فرمانده جدید سپاه‌الغدیر استان با بیان این که طبق جامعه آماری 190 هزار بیمه شده اصلی داریم، گفت: بر همین اساس تاکنون تعامل خوبی با نهادهای اجتماعی، مردمی و نظامی که در این حوزه ورود پیدا کرده‌اند، داشته‌ایم .

وی با اشاره به وضعیت حوزه صنعت از یزد به عنوان دومین استان مهاجرپذیر یاد کرد و گفت: اکثر صنایع استان، منبع پایه بوده که نیروی انسانی کارگر ساده می‌طلبد .

ریاحی با اشاره به این که یزد به عنوان چهارمین قطب صنعتی کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر نظام صنعتی استان باید به سمت و سوی دانش پایه برود .

وی افزود: سهم خدمات در اشتغال استان از سایر بخش‌ها پیشی گرفته و این مسئله می‌تواند در حوزه گردشگری نمود پیدا کند، حوزه‌هایی همچون صنایع دستی و نیز ICT نیز از این قائده مستنی نیستند و می‌تواند در اقتصاد و اشتغال استان نقش بسزایی داشته باشد .

ریاحی از حوزه‌های فناوری اطلاعات، سلامت و نیز گردشگری به عنوان محور توسعه‌ای استان یاد کرد و ادامه داد: ریر ساخت و شرایط خوبی برای توسعه همه جانبه اقتصادی به ویژه در حوزه خدمات و صنایع کم آبخواه داریم که لازم است بیش از پیش به آن توجه شود .

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش در این دیدار با تاکید بر این که باید از اتباع بیگانه به عنوان یک فرصت استفاده کرد، اظهار کرد: هم‌اکنون با توجه به این که اتباع بیگانه در حوزه‌هایی همچون بافت تاریخی، مدارس و حوزه بهداشت ما وارد شده و از امکانات استان استفاده می‌کنند، باید در مقابل به عنوان سرمایه‌گذار از آنها استفاده کرد و ارزش افزوده داشت .

وی با اشاره به توجه ویژه به حوزه رفاه اجتماعی، گفت: در این زمینه باید به سلامت جسم و روان جامعه کارگری توجه ویژه داشته باشیم و بر همین اساس با ایجاد مجموعه‌های ورزشی در استان باید موجبات نشاط اجتماعی در بین جامعه هدف را فراهم کرد .

ریاحی همچنین با اشاره به اجرای طرح کارورزی فارغ التحصیلان، اظهار کرد: فارغ‌التحصیلان دارای علم بدون مهارت هستند که با افزایش مهارت این افراد، به دانش خواهیم رسید .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد افزود: این طرح به منظور اشتغالزایی با ارتقای مهارت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی مطرح شده است و بر اساس آن می‌توان پیوند شرایط جامعه کار و تولید با فارغ التحصیلان را رقم زد .

سردار «فتح الله جمیری» فرمانده سپاه الغدیر استان نیز در این دیدار با بیان این که خوشبختانه امروز بسیج تخصصی شده است، گفت: بسیج کارگری، کارمندی، دانشجویی، پزشکی و غيره از تخصص‌های حوزه بسیج است که به طور تخصصی مشغول به فعالیت است و فرهنگ در تمامی این حوزه ها از موارد اساسی است .

وي بیان کرد: تعاونی‌های متعددی در اکثر نقاط جهان به فعالیت مشغول هستند اما هیچ یک با مشکلاتی که کشور ما با آن دست و پنجه نرم می‌کند، درگیر نیستند .

جميري با اشاره به مشکلات حوزه کارگری، اظهار کرد: مشکلات جامعه کارگری که بخشی از آن مربوط به حقوق و مزایا است مباحثی همچون تحصن و اعتصابات را به دنبال دارد که باید مورد توجه قرار گیرد .

وي افزود: اگر بسیج کارگری به جامعه کارگری نقوذ پیدا کند، مجموعه بسیج می تواند با هماهنگ سازی، مشکلات درونی این جامعه را حل کند تا به یک معضل و مسائل امنیتی در استان تبدیل نشود .

وي ادامه داد: هر چه اقتصاد ضعیف شود و تحریم ها افزایش یابد در بخش‌های تولیدی، کارگری، معدنی و غيره با مشکلات زیادی روبرو خواهیم شد .

فرمانده سپاه الغدیر استان در پایان ابراز امیدواری کرد كه بتوانیم قدم‌های خوبی به منظور وحدت و تعامل بیشتری در استان برداشته و بازخورد خوبی داشته باشیم.

 

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار