کد خبر: ۵۰۶۸۶۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۴ 11 October 2017
به گزارش «تابناک یزد» استاندار یزد گفت: دستگاه‌ها وادارات دولتی با توجه به قانون بودجه کل کشور به ‌منظور تقویت حوزه پدافند غیرعامل یک درصد از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه خود را به این حوزه اختصاص دهند.

سید محمد میرمحمدی در جلسه شورای پدافند استان با بیان تفاوت بین پدافند عامل و غیرعامل، اظهار داشت: آنچه مسلم است این دو با یکدیگر متفاوت بوده و هر کدام باید به ‌صورت جداگانه با برنامه‌ریزی‌های دقیق پیگیری و عملی شود.

استاندار یزد با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل، آمادگی عمومی در بروز حوادث احتمالی است، افزود: هوشیاری و آگاهی باید در تمام زمینه به وجود آید تا در هنگام بروز مشکلات کمترین آسیب‌دیدگی‌ها را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در پدافند غیرعامل آموزش‌ها در مراکز حساس‌تر انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت دستگاه و ادارات و اینکه این مراکز ابتدا مورد اهداف دشمنان است به ‌طور حتم آموزش و انجام رزمایش‌ها در این مراکز در اولویت قرار دارد.

میرمحمدی اظهار داشت: امروزه می‌توانیم از سیستم‌های پیشرفته استفاده کنیم ولی باید در هنگام استفاده از آن بسیار مراقب و مواظب بود زیرا در این خصوص نیز آسیب‌ها و تهدیدات زیادی وجود دارد که اگر پیشگیری نشود سبب بروز مشکلات عدیده‌ای در دستگاه‌ها و ادارات می‌شود.

وی با بیان اینکه دستگاه‌ها وادارات دولتی با توجه به قانون بودجه کل کشور به‌منظور تقویت حوزه پدافند غیرعامل، یک درصد از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه خود را به این حوزه اختصاص دهند، افزود: با این کار دستگاه وادارات، می‌توانیم با صرف هزینه در حوزه پدافند غیرعامل جامعه را در برابر مخاطرات مختلف مصون بداریم و گام‌های مؤثری در این زمینه برداریم.

میرمحمدی با تأکید بر اینکه اگر با پیش‌بینی مسائل مختلف بتوانیم آسیب‌ها را شناسایی کنیم وادارات و مردم را نسبت به آن آگاه سازیم، در هنگام بروز مشکلات بدون شک با آسیب‌های کمتری مواجه خواهیم بود، گفت: با این کار مردم و ادارات نسبت به مشکل به وجود آمده پیش‌زمینه داشته و با آموزش‌های دیده ‌شده می‌توانند در کاهش آسیب‌ها کمک شایان توجهی را داشته باشند.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: مطمئن باشید که اگر مردم و دستگاه‌ها در خصوص مخاطرات پیش‌بینی‌شده آگاهی کامل داشته باشند در هنگام بروز آن‌ها می‌توانیم به‌سرعت آن را برطرف و نسبت به بازگشت به شرایط ایده‌آل گذشته عمل کنیم.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار