کد خبر: ۴۷۶۳۳۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶ 11 August 2017
به گزارش «تابناک یزد»؛ «جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه ضمن اعلام آمادگی واشنگتن برای جنگ با کره شمالی گفت: جنگ با پیونگ یانگ فاجعه بار خواهد بود.

به گزارش شبکه خبری الجزیره قطر، متیس با اعلام این که پنتاگون امیدوار است بتواند با راه های دیپلماتیک مانع تلاش کره شمالی برای دستیابی به موشک های هسته ای قاره پیمایی شود که برد آن به خاک آمریکا می رسد، افزود: البته واشنگتن گزینه های نظامی را نیز مورد نظر دارد.

وزیر دفاع آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی در سفر خود به کالیفرنیا و دیدار از غول های گوگل و آمازون و در پاسخ به این سوال که آیا در قبال کره شمالی، گزینه نظامی نیز مطرح است، گفت: طبیعتا گزینه نظامی مطرح و مسئولیت آن با من است و باید برای این کار آماده باشیم.

متیس همچنین تاکید کرد، پنتاگون به صورت نزدیک با هم پیمانان آمریکا درخصوص تضمین گزینه نظامی همه جانبه و حل نظامی بحران کره شمالی اقدام می کند.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا چندی پیش گفته بود که کره شمالی در صورت ادامه اقداماتش با «آتش و خشم» واشنگتن مواجه خواهد شد. وی روز پنجشنبه بار دیگر پیونگ یانگ را تهدید کرد که چنانچه مقام‌های کره شمالی قصد هرگونه اقدام نظامی داشته باشند «اتفاقی برایشان می‌افتد که هیچ گاه حتی فکرش را هم نمی‌کردند».

پیونگ یانگ در مقابل، بارها واشنگتن را تهدید به حمله هسته‌ای کرده است؛ کره شمالی سالیان طولانی است که هدف تحریم‌های جامعه بین المللی قرار دارد.

شورای امنیت شنبه گذشته نیز قطعنامه‌ای جدید علیه کره شمالی تصویب کرد که بر اساس آن، درآمد سالانه این کشور از محل صادرات نزدیک به یک سوم کاهش می‌یابد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار