کد خبر: ۴۶۱۱۵۸
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴ 17 July 2017
به گزارش «تابناک یزد»؛مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد جهانی شدن یزد را یک رویداد مبارک و فرصتی مناسب برای هنرمندان استان برای تولیدات هنری با این رخداد فرهنگی دانست.

علی غیاثی ندوشن افزود:استان یزد بعنوان دومین شهر تاریخی جهان و اولین شهر خشت خام جهان با تاریخ چند هزار ساله و بافت سنتی که تا حدودی قسمتی از ان حفظ شده است با ثبت جهانی خود روی خوشی را به اصحاب فرهنگ و هنر نشان داد.
وی ادامه داد:ثبت جهانی یزد علاوه برفضای سنتی وتاریخی استان که می تواند برای تولیدات هنری مانند فیلم ها و سریال های تاریخی مورد استفاده قرار گیرد،بررسی و تحقیق در مورد جریان تاریخی،اجتماعی،سیاسی و فرهنگی استان هم هم می تواند دستمایه بسیاری از فعالیت های فرهنگی و هنری قرار گیردتا از این طریق کهن شهر یزدبهتر و بیشتر به جهانیان معرفی شود.
غیاثی ندوشن تاکید کرد:قطها وظیفه همه دستگاههای اجرایی است تا با استفاده از ظرفیت میراث فرهنگی وآثار تاریخی یزددرتولید برنامه های فرهنگی و هنری از هنرمندان حمایت جدی داشته باشند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد اظهار داشت:کهن شهر یزد همانطور که اشاره شد بایدبیش از پیش به جهانیان  اصالت و فرهنگ غنی خودرا معرفی نماید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار