درگیری نیروهای عراقی و داعش در موصل همچنان ادامه دارد و نیروهای امنیتی و نظامی عراق در حال پیشروی به سمت مواضع داعش در موصل و به ویژه در اطراف مسجد النوری هستند. همچنین فرماندهی عملیات مشترک عراق از کشته شدن ۱۶ هزار و ۴۶۷ تروریست از زمان آغاز عملیات آزادسازی شهر موصل خبر داد.
کد خبر: ۴۲۶۱۳۸
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۴ 18 May 2017
به گزارش «تابناک یزد»، درگیری نیروهای عراقی و داعش در موصل همچنان ادامه دارد و نیروهای امنیتی و نظامی عراق در حال پیشروی به سمت مواضع داعش در موصل و به ویژه در اطراف مسجد النوری هستند.
 
در حالی که نیروهای عراقی همچنان به پیشروی در ساحل راست موصل ادامه می دهند، درگیری پیرامون مسجد النوری میان این نیروها و تروریست های داعش به شدت ادامه دارد.

یک منبع در پلیس فدرال عراق گفت: نیروهای ما بیش از 50 درصد از محله های الرفاعی و 17 جولای در ساحل راست موصل را به کنترل خود درآوردند.

به گفته این منبع، «سجاد الحدیدی» سرکرده گردان تروریستی «جنگجویان صحرا» در حمله جنگنده های ائتلاف به منطقه بوکمال در مرز سوریه با عراق به هلاکت رسید.
 
همچنین، وزارت دفاع عراق از بازپس گیری حدود ۹۰ درصد شهر موصل خبر داد و تأکید کرد، آزادی کامل موصل بسیار نزدیک است. نخست وزیر عراق نیز از آغاز عملیاتی نظامی علیه داعش در استان‌های کربلا و الانبار خبر داد.
 
 به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور در کنفرانسی مطبوعاتی آغاز یک عملیات نظامی در دو منطقه واقع در حد فاصل استان شیعه‌نشین کربلا و استان الانبار را با هدف نابودی گروهک‌های داعش اعلام کرد.

العبادی تأکید کرد: نیروهای مسلح عراق عملیاتی نظامی را در حد فاصل دو منطقه "الرحالیه و النخیب" آغاز کردند.
 
وی افزود: آزادسازی استان نینوا از کنترل داعش، بستر لازم برای آزادسازی شهر الحویجه واقع در جنوب غرب استان کرکوک را فراهم خواهد کرد.

نخست وزیر عراق در ادامه از حصول توافقی با اقلیم کردستان عراق درخصوص عملیات اخیر در غرب نینوا خبر داد و گفت: به تازگی عملیاتی نظامی را در شمال "الرحالیه" و شمال "النخیب" برای بیرون راندن تروریست‌ها آغاز کرده‌ایم.

فرماندهی عملیات مشترک عراق از کشته شدن ۱۶ هزار و ۴۶۷ تروریست از زمان آغاز عملیات آزادسازی شهر موصل خبر داد.

این فرماندهی از آزادسازی ۸۹.۵ درصد از مناطق غرب موصل خبر داد.

العبادی در ادامه از داعشی‌ها دعوت کرد خود را تسلیم کنند و به داعشی‌هایی که تسلیم شوند، وعده داد، عادلانه محاکمه شوند.