معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان یزد گفت : بیش از 50 میلیارد ریال بابت یارانه شیر به دامداران این استان پرداخت شده است .
کد خبر: ۳۷۸۱۷۲
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۰ 15 February 2017
به گزارش تابناک یزد،نادر سلیم اظهارکرد: این مبلغ یارانه مربوط به سال 94بوده و به چهار هزار و 200 دامدار این استان که محصول خود را به صورت مستقیم به واحدهای تولید لبنیات عرضه کرده اند نیز پرداخت گردیده است .
وی با بیان اینکه این مبلغ یارانه شیر با هدف حمایت دولت از دامداران بوده افزود: اینک 600 واحد صنعتی پرورش گاو شیری با ظرفیت 80هزار راس دام در استان یزد فعال است.
سلیم با بیان اینکه روزانه 200 تن شیر تولیدی مازاد برنیاز استان به پنج استان کشور صادر می شود ادامه داد :دامداران استان یزد روزانه 540 تن شیرخام را از 141 هزار راس گاو شیری تولید می کنند.
این مسئول اضافه کرد: بخاطر صنعتی بودن دامداری های استان و روش علمی تولید شیر، محصول شیر استان یزد با کیفیت عالی تولید و به کارخانجات فراورده های لبنی دراستانهای تهران ، البرز، گلستان ، مازنداران و فارس صادر می شود.
استان یزد دارای 141 هزار راس گاو و گوساله، 800هزارراس بز و بره ، 15هزار نفر شتر، ظرفیت پرورش مرغ گوشتی 12 میلیون قطعه در هردوره ، ظرفیت پرورش دو میلیون قطعه مرغ تخم گذار و ظرفیت پرورش 2 میلیون و300قطعه بلدرچین است.
منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار