اتحادیه جهانی کشتی گزارشی در مورد حضور تیم کشتی آمریکا در ایران نوشت.
کد خبر: ۳۷۷۷۰۸
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۵ 14 February 2017
به گزارش تابناک یزد، بعد از هفته‌ها بحث دیپلماتیک بین دولت‌ها سرانجام کشتی‌گیران آمریکایی روز یکشنبه وارد ایران شدند. کاروان تیم آمریکا که در راس آن جردن باروز، قهرمان  المپیک لندن حضور داشت، توسط هواداران محلی کشتی و همچنین اصحاب رسانه مورد استقبال قرار گرفت.

تیم آمریکا در حالی راهی ایران شد که دولت‌های ایران و آمریکا هفته‌ها را بر سر جزئیات قانون سفر بین دو کشور درگیر بودند. این مشکل هفته‌ پیش بعد از این که یک دادگاه در ایالت متحده دستور قبلی را نقض کرد، بر طرف شد و بار دیگر ایرانی‌ها اجازه ورود به آمریکا را پیدا کردند. همچنین دولت ایران نیز اقدام متقابلی انجام داد و به کشتی‌گیران آمریکایی اجازه حضور در جام جهانی را داد.

جردن باروز پیش از حضور در ایران گفته بود: "ایرانی‌ها عاشق کشتی هستند. آنها طرفداران بزرگی برای من هستند. وقتی فهمیدم که نمی‌توانم به ایران بروم گیج شدم. قطعا دیدگاه من و کشورم درباره آنها متفاوت است."

مسابقات جام جهانی که به صورت تیم به تیم انجام می‌شود روزهای پنجشنبه و جمعه 16 و 17 فوریه انجام خواهد شد و پخش زنده مسابقات و همچنین گزارش و تصاویر رقابت‌ها در سایت اتحادیه جهانی در دسترس خواهد بود.

در گروه A تیم‌های آمریکا، روسیه، آذربایجان و گرجستان به مصاف هم می‌روند ضمن این که ایران با تیم‌های مغولستان، ترکیه و هند در گروه B مسابقه خواهد داد.

دو تیم برتر هر گروه به دیدار فینال می رسند و تیم‌های دوم برای کسب مقام سومی مبارزه می‌کنند.
 
ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار