کد خبر: ۲۰۶۸۶۵
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸ 05 April 2016
به گزارش «تابناک یزد»، مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه توسعه کشور نحوه به کارگیری مشمولان وظیفه در نهادهای غیر نظامی و همچنین (دولتی و غیر دولتی) را تعیین کرد.

بر اساس این مصوبه مجلس؛ در زمان صلح با تایید ستاد کل نیروهای مسلح قسمتی از نیاز دولت، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، نهادهای عمومی غیر دولتی و دانشگاهها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی و فدراسیون‌های ورزشی و واحدهای تولیدی به نیروهای انسانی دارای مدرک لیسانس و بالاتر با استفاده از خدمت مشمول وظیفه مشروط به عدم ورود آسیب به آمادگی رزمی کشور و پس از گذراندن دوره‌ی آموزش نظامی تامین می‌شود.

این نیازها از طریق وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به ستاد کل اعلام می‌شود.

همچنین حقوق و مزایا و جیره استحقاقی در دوره‌ی خدمت از محل اعتبارات دستگاه به کارگیرنده تامین می‌شود و میزان دریافتی این قبیل افراد نباید در مجموع از حد مقرر در قوانین نیروهای مسلح تجاوز کند. بر همین اساس حداقل ۵۰ درصد از نیروهای انسانی فوق که فارغ‌التحصیل دانشگاه هستند باید در مناطق توسعه نیافته یا کمتر توسعه یافته کشور خدمت کنند.

به گزارش ایسنا، بر اساس تبصره ذیل این ماده نیز سهمیه مربوط به فدراسیون‌های ورزشی از طریق وزارت ورزش و جوانان وصرفا برای استفاده قهرمانان ورزشی مدال‌دار کشوری و بالاتر و سهمیه واحدهای تولیدی از طریق دستگاههای اجرایی ذیربط اختصاص می‌یابد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار