معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با اشاره به اهمیت رعایت الگوی مصرف برای تمامی مشترکین از الزام دستگاه های اجرایی بر رعایت الگوی مصرف تاکید کرد و گفت: کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق دستگاه های دولتی در ساعات اداری و ۶۰ درصدی در ساعات غیراداری را به صورت روزانه رصد می‌کنیم.
کد خبر: ۱۱۰۹۳۱۹
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۸ 10 June 2023

 

به گزارش خبرگزاری تابناک یزد، «محمدجواد ابوالحسینی» در سومین نشست کارگروه انرژی استان که با حضور مدیران دستگاه های حوزه انرژی ، صنعت و کشاورزی در اداره کل مدیریت بحران استان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهمترین مصوبات کارگروه ملی مدیریت مصرف کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق در دستگاه های دولتی در ساعات اداری و کاهش ۶۰ درصدی در ساعات غیر اداری است که با رصد روزانه شرکت توزیع برق باید گزارش شود.

وی با اشاره به لزوم استاندارد سازی مصرف انرژی در بخش تولید  نیز عنوان کرد: الگوی مصرف در بخش تولید باید توسط مجموعه استاندارد بررسی شود و میزان مصرف مناسب برای بخش تولید احصا شود.

معاون استاندار ادامه داد: تولید انرژی در کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است و هرساله با توجه به توسعه صورت گرفته، مصارف در بخش اشتغال و تولید افزایش می یابد و علی رغم تلاش دولت برای رفع مشکل ناترازی ولی همچنان تا وضعیت ایده آل فاصله داریم.

ابوالحسینی ادامه داد: می بایست همزمان با افزایش بهره وری و صرفه جویی در مصرف انرژی ، به گونه ای برنامه ریزی شود تا سایر ظرفیت های تولید برق نیز برای عبور از شرایط اضطرار استفاده شود.
وی با اشاره به رصد صورت گرفته مولدهای تولیدی برق ادارات دولتی توسط شرکت توزیع برق اظهار کرد:  انتظار است به گونه ای برنامه ریزی شود تا از ظرفیت تولید برق مولد های اضطراری دستگاه های دولتی برای تامین بخشی از برق مصارف خانگی استفاده کرد.

رئیس کارگروه انرژی استان ادامه داد: استان یزد یک استان صنعتی است که خوشبختانه بدنه صنعت همراهی خوبی را در زمینه مدیریت مصرف داشته اند و با توجه به اینکه بیشترین مصرف برق استان در بخش صنعت است پیگیری های مستمری در زمینه پایداری انرژی در این بخش صورت گرفته است و انتظار داریم صنایع استان همچون گذشته همراهی لازم در این زمینه را داشته باشند.

ابوالحسینی افزود: تمام تلاش مدیران دولتی بخش انرژی و تولید استان حفظ پایداری برق در بخش خانگی و تولیدی است و این امر با همراهی و همکاری مدیران و اصحاب صنعت و تولید محقق می شود.

در ابتدای این نشست  مدیران عامل شرکت های برق منطقه ای و تولید و توزیع برق گزارشی از آخرین وضعیت تولید و توزیع انرژی و محدودیت های اعمال شده ارائه کردند.

رصد روزانه مصارف دستگاه های دولتی و برگزاری نشست های برنامه ریزی با تولید کنندگان و اقدامات صورت گرفته برای مدیریت مصرف از مهمترین گزارش های ارائه شده توسط این مدیران بود.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار